• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 25 °C
  • Çankırı : 23 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Vali Özcan'dan Yaşar Petek'e övgüler!

Vali Özcan'dan Yaşar Petek'e övgüler!
3'lü kararname ile pazar günü görevinden alınan Yaşar Petek, Pazartesi günü tablet bilgisayar dağıtım töreninde Vali Vahdettin Özcan'ın övgülerine mazhar oldu.

16 Şubat 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan üçlü kararname ile görevinden alınan Çankırı eski il milli eğitim müdürü Yaşar Petek, pazartesi günü katıldığı törende Vali Özcan'ın övgüleriyle karşılaştı.

17 Şubat 2014 Pazartesi günü Cumhuriyet Anadolu Lisesindeki Tablet Bilgisayar dağıtım töreninde İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek’in görevden alınması ile ilgili konuşan Vali Vahdettin Özcan, "Öncelikle bu atama kararı ile oldukça buruk olduğumu belirtmeliyim. Biz kendisi ile aynı dönemde göreve başladık ve birlikte eğitim alanında benim tahminlerimin üzerinde bir başarı yakaladık, bunlarla ilgili çok şey söylemeden sadece iki somut örnek vermek istiyorum, bizim göreve başladığımız dönemde yani Cumhuriyet tarihi boyunca Çankırı’ya yapılan müstakil anaokulu sayısı 6 idi bugün ise bu sayı 14, bir diğer konu bizim birlikte göreve başladığımız yıl olan 2011 yılında Çankırı’ya yapılan eğitim yatırımlarının toplamı 14 milyon lira iken, bu yıl bu rakam dikkatinizi çekiyorum 76 milyon lira, makamlar ve koltuklar hiç birimiz için kalıcı değil tabi ki idarenin takdiri ama, böylesine başarılı bir çalışma arkadaşımızın ilimizden ayrılmasından dolayı buruk olduğumu ifade ediyor bundan sonraki yaşamında kendisine başarılar diliyor, ilimize de inşallah kendisi kadar başarılı ve verdiğim rakamların üzerine çıkabilecek bir  başka arkadaşımız gelir diye temenni ediyorum” dedi.

MİLLETVEKİLLERİ KİM, BAKAN KİM, BAŞBAKAN KİM?
Çankırı Valisi Vahdettin Özcan'ın törende yaptığı konuşmaya bakılırsa, eğitim alanında Çankırı'ya yapılan hizmetlerin arka planında başta kendisi olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğundan uzaklaştırılan Yaşar Petek var!

Vali Özcan'ın bu ifadelerinden sonra ister istemez şu soruyu soruyoruz:

- Sayın Çankırı milletvekilleri Sayın İdris Şahin ve Sayın Hüseyin Filiz; Çankırı'ya eğitim alanında gelen bu hizmetleri 2 bürokrat getiriyor ise sahi siz Ankara'da ne iş yapıyorsunuz?

Yanıt beklediğimizin bilinmesini istiyoruz...

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
OSMAN TAŞ
25 Şubat 2014 Salı 22:17
22:17
sayın valim M.E. müdürü gidiyor diye hiç üzülme. Başarılı insanlara zaten siz değer vermiyorsunuz ki. Başarılı deyip törenle plaket vermeyle olmuyor. başarılı olan insanların arkasında durmak gerekir. Çankırılı olarak sizde bunu göremedim. Neden dersen, Karatekin Üniversitesi'nin Bilgisayar bölümünü 4.00 ile bitiren, Çankırı'da aldığı puanla ilki gerçekleştiren kızım Nazmiye Taş'ın arkasında turup da hizmet alımında bile değerlendirmedin. Aile Sosyal Politika Müdürlüğüne hizmet alımından veri giriş elemanı aldınız, Birincide yanında 30 işçi çalıştıran esnaf A. Kadir Şimşek'in kızını işe aldınız.ikincide ise Şoförünün kızını işe aldın ben de şimdi vatandaş olarak sorarım sana başarılı insanlara nasıl deger verdigini. Çocuğuma seni başarından dolayı resmi kurumda hizmet alımında ,A İ L S P işe alıp değerlendirecem diyip hayal kırıklıgı yaşattıgın gibi. Seni Allah'a havale ediyorum.çocuğumun devletine güvenini yitirdiğin için.
78.166.45.173
ayhan
22 Şubat 2014 Cumartesi 12:33
12:33
sıra vali beye de gelecek, öyle palavralarla iş yürümez.
78.163.232.255
hasan
18 Şubat 2014 Salı 20:15
20:15
milletvekilleri meclis koridorlarında çay içip iş takibi yapıyorlar. hizmetleri bürokratlar yapıyor. işlerine gelmediğinde de paralel devlet oluyorlar...
88.224.248.241
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim