• BIST 101.090
  • Altın 200,828
  • Dolar 4,7878
  • Euro 5,6116
  • Ankara : 25 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Çankırı : 23 °C
  • Antalya : 25 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Varan-2: Devlet Hastanesinde 'başhemşire' operasyonu

Varan-2: Devlet Hastanesinde başhemşire operasyonu
Vali Vahdettin Özcan'ın "Bu ili ben yönetirim" açıklamasına giden yolda ikinci duraktayız...

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan'ın "Bu ili ben yönetirim" açıklamasının ardında yatan gerçekleri gün yüzüne çıkarma yönünde çalışmaya giren Sözcü18 Haber Merkezi İl Genel Meclisi'nin Ak Partili üyesi Osman Canbaz'ın KUZKA projelerine "ŞERH" imzasını ortaya çıkarmıştı.

Bugün sizlere Salim Çivitcioğlu başkanlığındaki Ak Parti İl Teşkilatının yakın zamanda gerçekleştirmiş olduğu bir icraati yine Sözcü18 farkı ile ortaya koyacak ve Vali Özcan'ın "Bu ili ben yönetirim" cümlesine giden yolda bu iki olayın ne derece katkı sağlayıp sağlayamayacağı yorumunu sizlere bırakacağız.

İŞTE VARAN - 2

12 Haziran seçimleri Çankırı genelinde Ak Parti’ye yüzde 70 oranında oy alırken birileri de (!) tespit ettikleri makam ve mevkilere "yakınlarını" getirebilmenin derdine düşmüşler

Çankırı Devlet Hastanesi Başhemşireliği görevinde geçtiğimiz günlerde yapılan değişiklik bu duruma güzel bir örnek teşkil ediyor…

Başhekim Yardımcısı Dr. Ömer Ali Tuncer’in eşi Atilla Tuncer “başhemşirelik” görevinden alındı ve yerine de Ak Parti Çankırı İl Başkan Yardımcısı Abdulkadir Şimşek’in köylüsü (Çivi köyü) Nuray Daşkara getirildi.

Böylesi bir operasyona yaklaşık altı aylık bir "icraat" sonrası imza atabilen Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu ve Başkan Yardımcısı Abdulkadir Şimşek şimdi köşelerine çekilmiş, olanı biteni tebessüm ederek seyrettikleri malumunuzdur.

SONUÇ

Vali Vahdettin Özcan’ın “Bu ili ben yönetirim” sözünü sarfetmesinden sonra Sözcü18 Haber Merkezi olarak yaptığımız çalışma bizleri “şimdilik” kaydıyla böylesi iki olaya götürdü.

Son iki ay içerisinde Çankırı’da yaşanmış iki somut olayla birlikte daha bizlerin ulaşamadığı benzer türde başka yaşanmışlıklar Vali Vahdettin Özcan’ı “Bu ili ben yönetirim” cümlesini sarfetmeye zorlaması gayet doğaldır.

Çünkü; Çankırı içerisinde yerleşmiş ve bugün için “troyka” olarak adlandırabileceğimiz bazı oluşumlar, şehre dışarıdan gelen ya da gelebilecek olan “düzen bozucu” durumundaki kişi ya da kişilere makam, mevki ve konum ayırmaksızın “tek yürek” olarak eylemler gerçekleştirebilirler. Hatta hatta daha da ilerisini de üzülerek ifade edelim ki "gerçekleştirmektedirler" de.

Sözcü18’in bugüne kadar yaşadığı olaylar bunun en açık ve somut göstergeleridir.

Konuyla ilgili çok fazla konuşmak istemiyoruz... Bizim söylediklerimizi Çankırılı da söylüyor!

 “Bu ili ben yönetirim” başlıklı haberimize gelen bir yoruma bakarsanız görürsünüz!

Yorum sahibi ne mi diyor? Çok değil sadece 2 kelime yazmış: "Göreceğiz bakalım ..."

VEDAT BEKİ VALİ ÖZCAN'A SORDU VE...

Yaşanan tüm bu gelişmelerle birlikte Sözcü18 Genel Yayın Yönetmeni Vedat Beki, dün (26 Aralık Pazartesi) Vali Vahdettin Özcan'a ulaşarak "Sayın Valim; 'Bu ili ben yönetirim' cümlesini kullanma ihtiyacınızın nedeni nedir?" diye sordu. Aldığı yanıt aynen şöyle:

"Ben bu cümleyi Çankırı'da birlikte görev yaptığım arkadaşlara hatırlatmak için söyledim. Siyasetçi gerçeğini de ihmal etmiyorum. Siyasetçi kendi kulvarında siyasetini ve icraatini yapacak. Siyasetçi var diye ben görevimi onlarla paylaşacak değilim"

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
çankırılı ve gururlu...
05 Ocak 2012 Perşembe 20:10
bu ne küstahlık!
haberi yapan ve hazırlayanlar sayın valinin cümlesini ne kadar da çok tekrar etmişşiniz öyle. siz güya sayın valiye gaz mı veriyorsunuz gülerim:) nuray hemşire (hemşiredir) mali müşavir, sivil memur vs. değil tabi ki herkes kadar onun da hakkı ve başarılı olacaktır da siz kurumun hizmetlerine bakın hemşiresiyle doktoruyla uğraşmayın bırakın bursalı çankırılı ayağını da oda evladımız deyin ve sahip çıkın destek olun hem sonra dedikodu gibi haber yapmışsınız bu nedir böyle ya. işte en güzel söz 'Bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye' nuray hanım başarılar...

editör'ün notu: Sn. Okuyucu; bizde de güzel bir söz vardır: Bir yoruma bakarız yorum mu diye, bir de yorumu yazana bakarız haberi okumuş mu diye! Haber ne diyor siz ne diyorsunuz... saygılar...
95.15.227.91
hatice
04 Ocak 2012 Çarşamba 20:04
başhemşire
nuray hanımın çankırılı olduğunu söyluyorlar ama yanlış biliyorlar nuray hemşire bursalı olup çankırılı sıyasetçilerin gelinidir
78.170.52.215
zeynep
02 Ocak 2012 Pazartesi 12:56
ayıp ayıp
daha önceki başhemşirelerde olupta Nuray hemşire hanımda olmayan ne acaba çok merak ettim? herhangi bir mevkide bir tanıdığı olan kişi kendi hakkıyla bir yerlere gelemez mi? kendi fikirlerinizi doğrulamak adına masum insanları karalamaya hakkınız yok. Nuray hanım aslen çankırılı da değildir ama bu durum çalışkanlığını etkilemez. kendisine başarılar size de tarafsız yayın yapabilme yeteneği dilerim.

editör'ün notu: Sn. okuyucu; Haberin hangi satırında adı geçen hemşire ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir değerlendirme yapılmıştır ki siz yukarıdaki yorumu kaleme alma ihtiyacı hissettiniz! Haber ne diyor siz ne diyorsunuz... Türkçe ders açığınızı bizim gidermemiz mümkün değil... saygılar...
95.8.181.71
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim