• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 19 °C
  • Antalya : 21 °C
  • Eskişehir : 13 °C

Vekiller, Yapraklı'da dert dinledi

Vekiller, Yapraklıda dert dinledi
Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, dün Yapraklı'da muhtar ve belde belediye başkanlarını dinledi.

 

Çankırı Milletvekilleri Av. İdris Şahin ve Hüseyin Filiz dün Yapraklı Köy muhtarları ve Belde başkanlarıyla bir değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz’in yanı sıra, AK Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, Yapraklı Belediye Başkanı Hasan Basri Avşar, belde başkanları ve köy muhtarları katıldı.
 
Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda, ilk olarak bir konuşma yapan Yapraklı Belediye Başkanı Hasan Basri Avşar, son iki buçuk yılda yapılan çalışmalar hakkında vekillere ve muhtarlara bilgiler verdi. Yapraklı - Çankırı arası yol çalışmalarının 2009 yılında gelen ödenekle bitirildiğini belirten Avşar, yine Çankırı yolu ağaçlandırmasının da bu yılda yapıldığını dile getirdi.
 
Daha sonra 2010 yılını değerlendiren Avşar, 2010 yılında imar planıyla ilgili çok ciddi çalışmaların yapıldığını söyledi. Son olarak 2011 yılındaki çalışmaları aktaran belediye başkanı Avşar, MTA tarafından yeraltı araştırma çalışmalarının yapıldığını kaydetti. Yeraltı çalışmalarında olumlu bir sonucun çıkmadığını belirten Avşar, “İlçemizde maalesef yatırım yapılacak kadar fazla madene rastlanamamıştır” dedi.
 
Avşar’ın yapılan çalışmaları anlatmasının ardından köy muhtarları tek tek söz alarak milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz’e sıkıntılarını ve taleplerin aktardılar. Muhtarların, vekillere söyledikleri ve çözüme kavuşturulmasını istedikleri problemler ise, meclis üyeleri ve siyasilerin bir çok platformda yaptıkları konuşmaları düşündüren tarzda idi. Vekillerin ve il genel meclis üyelerinin bir çok kez dile getirdiği, ‘Yol, su ve kanalizasyon sorunumuz kalmadı” açıklamalarına karşı, muhtarların çözüm talep ettikleri yol, su ve kanalizasyon problemleri, dikkatlerden kaçmadı.
 
Ayrıca, seçim çalışmaları zamanında milletvekili İdris Şahin’in köy yolları için söylediği ““Yollarımız Londra gibi” sözü de akıllara geldi.
 
Muhtarları dinledikten sonra bir konuşma yapan milletvekili İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, “Hepinize yardımcı olacağız, bizim görevimiz bu” şeklinde konuştular.
 
Şahin “Biz hizmet adamıyız, benim milletvekili olmadan önce bir işim vardı, istediğim davayı alıyordum istemediğim davayı almıyordum ama şimdi öyle değil oyunu veren vatandaşımız kapımızı tepip geliyorlar yanımıza. Ben vatanıma hizmet için buradayım ” dedi.
 
Köylerin göç vermesi konusuna da değinen Şahin “Pursaklar’ın yarısı Yapraklılı olmuş, biz istiyoruz ki vatandaşımız memleketinin havasını alsın, toprağına dokunsun, bundan sonra Yapraklılı birbirine kilitlenecek” diye konuştu. Hayvancılık konusunda bir konuşma konuşma yapan Hüseyin Filiz “Devletimiz tarıma ve hayvancılığa çok özen gösteriyor, bu yönde de birçok çalışmamız var. Devletimizin sıfır faizli kredileri var” dedi. (kaynak: karatekin gazetesi)
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
yavuz pehlivan
26 Mart 2012 Pazartesi 22:20
senin derdin dert mi yapraklı bir de orta'yı dinleyin...
kar, soğuk, yol, su, üstüne üstlük güdük çekişmeler, ekonomik yetersizlik, kimsesizlik, çaresizlik.. yukarıdaki sözcüklerin açılımını yazsam sayfalar yetmez, bari allah rızası içün başımızdaki iki abimizden bizi kurtarın...
92.44.157.30
yavuz pehlivan
26 Mart 2012 Pazartesi 22:15
yapraklı'nın derdi de dert mi.. orta'nın derdi yanında
tükendi nakdi ömrüm / dil**de sermayem** bir ah kaldı gülüm aman / sanırım derdimi lokmana* gösterdim / dedi eyvah eyvah / bu derdinden öle bi çare / hakiki bir ilah kaldı gülüm aman / ne kara günlerde beni halk etmiş* allah / ne kara günlerde benii doğurdun zavallı anam / tutulmuş hepsi bahtım gonca güllerim / hepsi simsiyah* kaldı aman / elimde bir keşkül / başımda bir küllah / o da bana sermaye kaldı ah kurban / ölümüme sebebim sensin oy / Demiş bu sözleri söyleyen.. ne demiş ama... aşağıdan okuyorum Orta'nın dertlerini anlatıyor, yukarıdan okuyorum Orta'nın dertlerini anlatıyor..
92.44.157.30
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim