• BIST 102.258
  • Altın 190,236
  • Dolar 4,5836
  • Euro 5,3954
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 15 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 16 °C

"Video Konferans" sistemi Çankırı Valiliğinde

Video Konferans sistemi Çankırı Valiliğinde
Kurulum sonrası Vali Özcan ilk görüşmesini Ilgaz Kaymakamı Yusuf Özdemir ile yaptı.

Sesli ve Görüntülü Konferans Sistemi kurulumu Türk Telekom ve çözüm ortağı firma tarafından Türkiye’de ilk olarak Çankırı Valiliğine kuruldu.

Türk Telekom Müdürü Halil Aksoy ve ekibi tarafından fiber optik kablo altyapısı ve geniş bant internet sistemi kurulumu sonrası, çözüm ortağı firma yetkilisi Jaehwan Kim ve ekibi tarafından sistem kurulumu gerçekleştirilerek ilk deneme yapıldı.
 
Çankırı Valiliği ile Ilgaz Kaymakamlığınca eş zamanlı kurulan video konferans sisteminin ilk görüşmesi Vali Özcan ve Kaymakam Yusuf Özdemir tarafından yapılarak sistem denendi.
 
Vali Özcan, Kaymakam Özdemir’den ilçe ile ilgili son gelişmeleri sistem üzerinden aldı. Yolda geçen atıl zamandan hem de yol masraflarından tasarruf edileceğini belirterek, daha verimli çalışma imkanının sağlanacağını ifade eden Vali Özcan, kurulan sistemden memnuniyeti dile getirerek Türk Telekom’a ve Çözüm Ortağı Firmaya teşekkür etti.
 
Geçtiğimiz ay içerisinde böyle bir sistemi başka bir uygulama ile denediklerini belirten Vali Özcan, kesintilerin yaşandığını ve iyi sonuç alınamadığını belirtti.
 
Şabanözü, Çerkeş, Ilgaz Kaymakamları olmak üzere üç lokasyon ile Çankırı Valiliği ana merkez üzerinden dört lokasyon arasında sesli ve görüntülü video konferans sistemi ile toplantı yapılabilecek, döküman ve sunumları yine bu hizmet üzerinden paylaşılabilecek.
 
Çankırı Valiliği ve Ilgaz Kaymakamlığına sistemin kurulumu ve denenmesi sonrası Şabanözü ve Çerkeş ilçelerine de kurulacak sistem ile Vali Özcan Kaymakamlar ile toplantı yapabilecek ve sunumlarını sistem üzerinden görebilecek.
 
Bu sistemin daha sonraki aşamalarında valiler, ilçe kaymakamları ile, valiler, diğer il valileri ile ve İçişleri Bakanı, tüm valiler ile video konferans sistemi üzerinden sesli ve görüntülü toplantı yapma imkanına sahip olacak.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
diyanet
07 Kasım 2012 Çarşamba 14:40
hayırlı olsun sayın valim - 2
bu yemek paralarının nereden geldiğini sorarsanız sayın valim; bu paralar camilerden toplanan paralardan veya vasiyet yolu ile vakfa bağışlanan kira gelirlerinden karşılanmaktadır. Bu yeme içme toplantılarının sona ermesi için Müftülüklere Tele konf. sisteminin kurulması daha iyi ve verimli olacağını düşünüyorum.
95.5.83.46
diyanet
07 Kasım 2012 Çarşamba 14:31
hayırlı olsun sayın valim
sy valim; hayırlı olsun Tele konferans sistemi valiliğimize, Müftülerin bu çağda daha hala her ay bir ilçede toplantı yapmaları bunlara halk arasında yeme içme toplantıları deniliyor. Telefonun, internetin, faksın olduğu devirde her ay bir ilçeye giderek il müftüsü başkanlıgında 11 ilçe müftüsü o ilçeye özel arabalarla giderler bunlar için saray sofraları kurulur
95.5.83.46
MÜCAHİT ŞİMŞEK
07 Kasım 2012 Çarşamba 02:46
iş arkadaşı
Allah'tan rahmet geride kalan ailesi ve akrabalarına sabır ve başsağlığı diliyorum. çok üzüldüm.
78.179.88.186
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim