• BIST 103.200
  • Altın 196,867
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 18 °C
  • Antalya : 19 °C
  • Eskişehir : 15 °C

Yaşlılara "doğalgaz" tahliyesi!

Yaşlılara doğalgaz tahliyesi!
Kış kapıya dayanmış, kar kendisini göstermiş önemli mi! Çankırı İsmail Özdemir Huzurevi sakinleri doğalgaz çalışması nedeniyle zorunlu tahliyeye tabi tutuldu.

11 Kasım 2011. Çankırı İsmail Özdemir Huzurevinde kalan yaklaşık 100 kadar yaşlı ve bakıma muhtaç insan, binanın ısınma tertibatında yapılacak değiişklikler nedeniyle başta Devlet Hastanesi olmak üzere tahliye edildiler.

Sözcü18 Haber Merkezinin elde ettiği bilgilere göre SHÇEK'e bağlı İsmail Özdemir huzurevinde Mart 2011'de başlayan ihale süreci Kasım ayına kadar uzadı. Binanın kömürle yanan kalorifer kazanları yapılan ihale ile doğalgaza dönüşecek. Dolayısıyla Güçsüzler Yurdunda kalan yaşlılar daha sağlıklı ortamlarda yaşamlarını idame ettirecekler.

Ancak gel gör ki, yapılmak istenen işlem, bahar aylarından başlayarak Çankırı'da ısının gündüz 4 ya da 5, gece ise eksi 0'ın altına düştüğü günlere kadar uzayıp gitti.

YAŞLILARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU
DEVLET HASTANESİ 2. KATINA YERLEŞTİRİLDİ

Haber Merkezimizi elde ettiği bilgilere göre İsmail Özdemir Huzurevinde kalan bakıma muhtaç 50 yaşlı Devlet Hastanesinin 2. katında bulunan kadın doğum polikliniğine, 15 tanesi Yapraklı yolundaki SHÇEK'e bağlı yurda, geriye kalan 27 yaşlı ise hakları olan yıllık izinlerini kullanmak üzere kendilerini kabul eden akrabalarının yanlarına taşındılar.

ZORUNLU İKAMET BİR HAFTA DEVAM EDECEK

Konuyla ilgili olarak yetkililerden edinilen bilgilere göre, İsmail Özdemir Huzurevinin kömürle çalışan ısıtma sisteminin doğalgaza dönüşüm sürecinin bir hafta içerisinde bitirileceği bildirildi.

Öte yandan kömürle ısınabilmek için yılda yaklaşık 60 bin tl gideri olan huzurevinin, doğalgaza geçtikten sonra ısınma giderinin yüzde 40 dolayında daha düşük olacağı da gelen bilgiler arasında.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
angara
17 Kasım 2011 Perşembe 09:54
angara
huzur evinde zorunlu tahliye haberi çıkalı nerede ise 1 hafta olacak, ama benim çankırılı insanın yorum yapıyor ne ile ilgili huzur evinde yaşayan insanlarla ilgili değil birilerini aklamak ve temizlemek için yorum yapıyor. tam çankırı halkına uygun yorum diyorum ben. 100 e yakın yaşlı hakkında 1 tane yorum yapan yok yazıklar olsun be. kimse kendini yaşlanmayacak sanıyor....
78.186.123.220
bilirkişi
15 Kasım 2011 Salı 11:45
konuşursan doğru konuş doğru söylemezsen hiç konuşma
Değerli Çankırı hemşehrilerim Sayın başkanımız İrfan Dinç ve daha önce görev yapmış olan başkan yardımcısı Adnan Şahin beyefendi ve yakın zamanda başkan yardımcılığı yapan Tuncay Haskılıç'ın görevlerinde ve görevleri başındayken hakkaniyetle görev yaptıklarına gönülden inanıyorum çünkü bunların mayaları temiz kardeşim çankırı olmak çankırı'da yaşamak çankırı'ya hizmet etmek bir ayrıcalıktır Allah hepsinden, hakkaniyet duygusu içinde hizmet yapanlardan razı olsun milletimizi ve bizleri kaza ve bellalardan korusun çankırılı bilirkişi
81.212.101.110
Hamza
14 Kasım 2011 Pazartesi 16:23
Ne memleket be
Yahu arkadaş ne memleketimiz varmış da haberimiz yokmuş. Çalışan dürüstlüğüne neredeyse tüm Çankırının şahit olduğu adama eleştiri geliyor da; ahlaksızlık yapan, işi üçkağıtçılık olan ve gerçekten bir meziyeti olmayan adamlara ses seda olmadığı gibi neredeyse destek de veriliyor. Çankırılı rumuzlu arkadaş.Tamamen nefsi ve siyasi bir düşünceyle yazı yazmış.Hocamı tanıyanlar da cevap vermişler. Tuncay hocam asla beceriksiz ve basiretsiz bir kişi değildir. Bilakis çalışkan ve gayretli bir insandır. Her zaman doğruların ve dürüstlerin yanında yer almıştır. Allah rızası için adil olun lütfen.
81.212.101.104
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim