• BIST 102.258
  • Altın 190,236
  • Dolar 4,5836
  • Euro 5,3954
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 11 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Yeni rejim itirafı

Yeni rejim itirafı
Erdoğan, 'teamül tanımam' diyerek nasıl bir Cumhurbaşkanlığı görevi yerine getireceğini açıkladı.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’ne çıktığı zaman anayasanın verdiği tüm yetkileri kullanacağını belirtirken, “Efendim teamüller. Bizi teamüller bağlamaz. Teamül meamül tanımam. Yeni Türkiye’nin teamüllerini oluşturacağız” dedi. Milletvekillerine “Bedenim burada olmasa da gönül ve ruh dünyam sürekli olarak sizlerle beraber olacak” diyen Erdoğan, “Çankaya’ya çıktığımda parti sahipsiz kalacak zannetmeyin. Çalışmalarınızı, disiplininizi, performansınızı izleyeceğim. Gözüm üzerinizde olacak” diye konuştu. “Durmak yok yola devam” sloganının Cumhurbaşkanlığı görevi süresince de devam edeceğini belirten Erdoğan, parti içindeki yeni genel başkan tartışmalarıyla ilgili olarak “Dedikodulara aldırmayın, partimizi engellemek isteyenlere prim vermeyin” dedi.

Erdoğan, milletvekilleriyle önceki gün yaptığı toplantıda bundan sonra nasıl bir Cumhurbaşkanı olacağını anlatırken, partiden kopmayacağının da mesajını verdi. “Birlikteliğimiz yine devam edecek. Ayrılma, ayrışma söz konusu değil. Bedenim burada olmasa da ruhum burada olacak. Gönül dünyam, ruh dünyam sürekli olarak sizlerle beraber olacak” diyen Erdoğan, Çankaya Köşkü’ne çıktığı zaman partinin sahipsiz kalmayacağını, “Ben Köşk’e çıkıyorum, partinin ne hali varsa görsün” demeyeceğini kaydeden Erdoğan, milletvekillerini de sürekli izleyeceğini söyledi.

Çankaya’da aktif bir Cumhurbaşkanı olacağını, anayasanın verdiği tüm yetkileri sonuna kadar kullanacağını belirten Erdoğan “Efendim teamüller var, eskiden bu yetkiler kullanılmıyordu diyorlar. Eski teamüller bizi bağlamaz. Bunların bir önemi yok. Ben teamül meamül bilmem. Biz, yeni Türkiye’nin teamüllerini oluşturacağız, bu teamüllerin içinde 2023 hedefi var, 2053 hedefi var” dedi. Milletvekillerinden 2015 seçimlerinde anayasayı değiştirecek çoğunluğu ulaşılması için çok çalışmalarını isteyen Erdoğan, mutlaka anayasayı değiştirecek güce ulaşmaları gerektiğini söyledi.

MYK’DE DEĞİŞİKLİK OLABİLİR 
Partinin olağan kongresinin 2015 seçimleri sonrasında yapılacağını belirten Erdoğan, söz konusu kongreye de yeni seçilecek genel başkanla gidileceğini söyledi. Erdoğan’ın bu sözleri, milletvekilleri tarafından “Yeni genel başkan 3 dönemliklerden birisi olmayacak” biçiminde yorumlandı. 27 Ağustos’ta yapılacak olağanüstü kongrede MKYK değişikliğinin olmayacağını kaydeden Erdoğan, yeni genel başkanın MYK’de değişiklik yapabileceğini söyledi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Kemal Çetiner
18 Ağustos 2014 Pazartesi 19:57
19:57
Teamül filan tanımayacak, başbakanken 367 milletvekili ile elde edemediği halde anayasayı nasıl değiştirip başkanlık sistemine geçecek??? Bu ..... muhalefet oldukça geçer. Hem çözülme sürecinde APO yu da affeder, ışid li katillerin ABD, İNGİLİZ, İSRAİL PLANIYLA MÜSLÜMANLARI KIRDIRMA POLİTİKASINA DA SEYİRCİ KALINARAK ENDİREKT DESTEK DE VERİR. Rusya'ya sığınan ABD li ajan SNOWDEN IŞİD in arkasında Müslümanları birbirine kırdırmak hedefiyle ABD, İSRAİL ve İNGİLTERE istihbaratının olduğunu söyledi. IŞİD in lideri BAĞDADİ yi MOSSAD ın eğittiğini bildirdi. IŞİD ABD nin İSLAM İÇİ ÇATIŞMA TRATEJİSİ OLDUĞU, MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA KIRDIRMAK projesi gereği tasarlanmış bir örgüt olduğu meydandadır. Türkiye ABD planlaması ile Suriye rejimini yıkacağız diye bölgedeki TERÖR GRUPLARINA İNSAN KAYNAĞI SAĞLAMIŞ Tayyip Erdoğan'ın itirafı ile LOJİSTİK DESTEK SAĞLAMIŞTIR....
85.110.64.62
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim