• BIST 103.200
  • Altın 196,867
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 24 °C
  • Çankırı : 20 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Yıldızlar Holding'e verilen batık kredi!

Yıldızlar Holding'e verilen batık kredi!
Twitter fenomesi Fuat Avni, iktidarın talimatıyla kamu bankalarından imtiyazlı şirketlere verilen ve geri dönmediği için batan kredilere ilişkin dudak uçuklatan bilgiler paylaştı.

@fuatavnifuat hesabı, iki kamu bankasından peşkeş çekilen kredilere BDDK'nın göz göre göre sessiz kaldığını iddia etti.

Yıldızlar Holding'e verilen 1 katrilyon 175 trilyon TL kredinin geri ödenmediğini ve batık olarak banka blançolarına resmen girdiğini ileri sürdü. "Olan, devlet malına oldu. Yıldızlar Holding'in batırdığı kredi, tek kalemde batan en büyük kredi olarak Türk Bankacılık Tarihi'ne geçti." ifadesini kullandı.

İŞTE FUAT AVNİ HESABINDA YER ALAN CİDDİ İDDİALAR:

1. Algı oyunları bir yana, Kamu bankalarının içi Havuz'a para aktaran iş adamlarına verilen usülsüz kredilerle boşaltılmış durumda.

2. Hüseyin Aydın, ......talimatla Yıldızlar Holding'e 1 katrilyon 175 trilyon tl kredi verdi.
 
3. Yandaş Yıldızlar Holding'e verilen kredinin geri ödenmediği ve battığı banka blançolarına resmen girdi. Olan, devlet malına oldu.
 
4. H.Aydın, ..... gözüne girmek için batacağını bilerek yetim hakkını yandaşa peşkeş çekiyor. Herkesin bildiği bu sırra sessiz kalınıyor.
 
5. Yıldızlar Holding'in batırdığı kredi, tek kalemde batan en büyük kredi olarak Türk Bankacılık Tarihi'ne geçti.
 
6. Yıldızlar Holding'e peşkeş çekilen kredi miktarı, bankaların hortumlandığı 2001 yılında bile bu şekilde tek kalemde batırılmamıştı.
 
7. Asıl amacı KOBİ'leri finanse etmek olan ....., bu krediyle binlerce esnafa destek olabilir bir çoğunu batmaktan kurtarabilirdi.
 
8. Hüseyin Aydın, verdiği her kredi için kendine düşen yüzdeliği almış ve ...... gizli kasası olmanın hakkını vermiştir.
 
9. Millete ait Hazine Arazileri teminat gösterip usulsüz krediler dağıtan Hüseyin Aydın er geç zimmet suçuyla yargılanacak.
 
10. Hüseyin Aydın, .......'ndan sonra ........'i de yaptığı sermaye rasyosu oyunu sayesinde yandaşa peşkeş çekmek için kullanıyor.
 
11. Hüseyin Aydın, usulsüz şekilde kredileri dağıtırken Babacan ve BDDK göz göre göre seyrediyor.

12. ....... çiftçilere destek için kullanılması gereken kredileri, yandaşlara 2-3 yıl ödemesiz 15 yıl vade ile veriliyor.

13.Yıldızlar Holding'e 2008'de verilen kredinin battığı 2014'te resmiyet kazandı. Bakalım bugünkü kredilerin battığı ne zaman ortaya çıkacak.

14. H.Aydın, verdiği usulsüz kredilerden yargılanmamak için önümüzdeki dönem milletvekili olmaya hazırlansa da kurtuluş yok yargılanacak,

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
cok bilen
16 Ekim 2014 Perşembe 02:29
02:29
yıldızlarda verilen bu kredi ile çankırıda ne kadar maden sahası varsa hepsini kasasına hapis etti
92.44.47.85
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim