• BIST 103.235
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 21 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 19 °C

Yusuf Naci'den Çivitcioğlu'na gönderme!

Yusuf Naciden Çivitcioğluna gönderme!
"Belediyenin borcunu sana da mı söylemiyorlar'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır, AKP İl Başkanı Salim Çivitcioğlu'na göndermelerde bulundu.

Geçtiğimiz aylarda düzenlediği basın toplantılarında Çankırı Belediyesi'nin toplam borcunu kamuoyunun merak ettiğini söylediğini belirten Bayındır, "Yoksa toplam borcu sana da mı söylemiyorlar?" diye sordu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, siyasi gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in şu an halen AKP Belediye Başkan Adayı olduğunu hatırlatan Bayındır, kendi siyasi muhatabının AKP İl Başkanı Salim Çivitcioğlu olduğunu ve sorduğu sorulara kamuoyu önünde cevap vermesi gerektiğini söyledi.

Çankırı Belediyesi'nin adil bir şekilde yönetilmediğini ifade eden Bayındır, belediye yöneticilerinin devletin parasını israf ettiğini ve adam kayırdığını vurguladı.

Çankırı Belediyesi yönetim kadrosundan AKP İl Başkanı Salim Çivitcioğlu'nun birinci derecede sorumlu olduğunu dile getiren Başkan Bayındır, "Kendisine geçtiğimiz aylarda sorular sormuştuk, hala bir cevap alamadık. Soruların cevabını bütün kamuoyu gibi bizde sabırsızlıkla bekliyoruz. Her alanda şeffaf olduğunu iddia edenlerin kamuoyundan bilgi saklamayacağını düşünüyoruz ve sorularımızı tekrarlamak istiyoruz. Örneğin geçtiğimiz aylarda AKP Milletvekilinin açıkladığı 'Çankırı'daki kilise papazları var' sözlerinin muhatapları kimlerdir? Bize göre yapılan harcamaların bir çoğu israf edilmiştir. Bu israfın nedeni nedir ve sorumlular kimlerdir? Bunların yanında Çankırı'da AKP'nin birinci derecede yetkilisi olarak belediyenin harcamaları, verimliliği ve borçlarıyla ilgili belediye başkanından resmi bir bilgi alabildiniz mi? Yoksa belediyenin toplam borcunu kamuoyuna söylemedikleri gibi sana da mı söylemiyorlar?" ifadelerini kullandı.

Bayındır, AKP meclis üyelerinin çoğunlukta olduğu belediye meclisinin alınan kararların birçoğunun eksik ve yanlış olduğunu ileri sürdü. Yerel seçimleri kazanarak MHP kadrolarıyla Çankırı'ya hak ettiği hizmeti sunacaklarını ifade eden Bayındır, Çankırı Belediyesi'ni halkın istediği doğrultuda yöneteceklerini kaydetti. (Bizim Çankırı gazetesi)

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Haluk İPEK
12 Aralık 2013 Perşembe 23:05
Sayın Editör
Karşılıklı atışmaları ve sataşmalı yorumları lütfen kaldırırsanız çok memnun olacağım. Zaten herkes yeteri kadar geriliyor. Bence karşılıklı yazılan yorumları kaldırmanızı rica ediyorum. Teşekkürler
78.168.212.11
ARİF YÜKSEL
11 Aralık 2013 Çarşamba 17:37
Yayından kaldırma
Sayın Editörün Dikkatine; Bu haber ile ilgili olan "Arif YÜKSEL" isimli tüm yorumların, yayınızdan kaldırılmasını talep ediyorum. Arif YÜKSEL, Emekli İl Milli Eğitim Müdürü.

Editör'ün notu: İkinci bir Arif Yüksel olma ihtimali yok mudur? Bize göre ikinci bir Arif Yüksel var ve bu yorumlar o adresten geliyor. Bilginize.
78.163.235.116
Erkan Durak
11 Aralık 2013 Çarşamba 15:04
ARİF YÜKSEL rumuzluya cevap,
Arif bey' iadeniz kabul edilmedi, fiş-faturanız varsa kutusuyla getirin.
46.4.48.149
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim