• BIST 119.339
 • Altın 395,805
 • Dolar 6,8556
 • Euro 7,7458
 • Ankara 23 °C
 • İstanbul 25 °C
 • İzmir 27 °C
 • Çankırı 21 °C
 • Antalya 24 °C
 • Muğla 20 °C

Bu iddialar gerçek ise alın şu müdürü!

Bu iddialar gerçek ise alın şu müdürü!
Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne 'vekaleten' atanan Sadık Ak'ın göreve başladığı anlar ülke gündemine taşınırken, gerçekleştirdiği iddia edilen ilk icraat ve Kurum binasında yaşanılanlar tam anlamıyla ibretlik...

Ekrem Gerginci'den boşalan Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koltuğuna 'vekaleten' getirilen Sadık Ak'ın göreve başlama anları ulusal medyanın gündemine otururken, çiçeği burnunda İl Müdürü'nün gerçekleştirdiği icraatle ilgili Sözcü18 okuyucusundan gelen İHBARlLAR, gerçek ise Sadık Ak'ın ivedilikle görevden alınması gerekir.

Çiçeği burnunda il Müdürü Sadık Ak ile ilgili ilk iddia; İlkokul mezunu 'temizlikçi' kadrosunda çalışan bir kadını bulunduğu yerden alarak Özel Kalem Müdürü olarak ataması!

İkinci İDDİA ise çok daha vahim!

Sözcü18 ihbar hattına gelen ve daha sonra da ilgili habere 'yorum' olarak geçen iddia en az önceki iddia kadar vahim!

İddiaya göre Sadık Ak göreve başladıktan sonra görev yeri değiştirilen bir önceki Müdür Ekrem Gerginci'nin fotoğrafının bulunduğu yerden indirilerek kurum içerisinde yakılması!

Şu unutulmasın ki; Ekrem Gerginci bugün 'kamu görevlisi' olarak görevini atandığı yerde sürdürmekte. Gerginci'nin Çankırı'da verdiği mesai içerisinde yasalara aykırı icraatleri yine kurum içi denetim mekanizmalarının çalıştırılmasıyla gerçekleştirilir. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurumunda, bir müdür gidecek ve gelen müdür ya da onun 'taraftarları' (!) giden müdürün duvarda asılı fotoğrafını indirip yakacak!

Böylesi bir olayın 'iddia' düzeyi dahi tüyler ürpertici! Gerçekten böylesi bir olay yaşandı ise Sadık Ak bulunduğu koltukta bir dakika dahi durmamalı! Ya kendisi istifa etmeli ya da ilgililerce hakkında soruşturma açılarak görevden uzaklaştırılmalı.

ÇANKIRI GENÇLİK ve SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YUNAN İŞGALİNDEN Mİ KURTARILDI?
Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü binasında son 72 saattir yaşanan olayların sorumlusu kim ise, Sözcü18 Haber Merkezi'ne ulaşan iddiaların birinci elden araştırılması ve bu sayfalarda dile getirilen iddiaların bir tanesi dahi doğru ise, mevcut göreve 'vekaleten' atanan Sadık Ak'ın görevden alınması gerekmiyor mu?

ÇANKIRI VALİSİ'Nİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ
Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde yaşandığı iddia edilen ve gündeme taşıdığımız olayların doğruluğunu araştırma görevi Sayın Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş'ındır. Sayın Vali'yi haberimizi İHBAR kabul edip, konuyu etraflıca araştırmasını ve sorumlular hakkında gerekli yasal işlemleri başlatmasını istiyoruz.

SADIK AK HAKKINDA BİRİNCİ İDDİA

"İlk icraat 3 tane ilk okul mezunu temizlikçi bayanı işçi kadrosunda olan, Özel kalem müdürü olarak atıyor! İlkokul mezunu bir bayan zaten hep yattı Uluyazı'da şimdi özel kalem olmuş hangi üniversite mezunu bir personel yada memur bu bayanlardan talimat alacak demez mi birisi çıkışta çapın ne tahsilin ne konumun ne diye o bayana işte vizyoner müdürün yaptığı ilk icraatler! Peki soruyoruz o kurumda 150'ye yakın temizlikçi kadın personel var. Onlar da bizde iyi yerlerde çalışmak istiyoruz derse haksız mı? Neymiş bu üç bayanı vekiller böyle talepte bulunmuş! O bayanların bir tanesi bir zamanlar Hüseyin Filiz'in, İdris Şahin'in ve Akbaşoğlu'nun peşinden hiç ayrılmazdı! Kimin yanına gitse ölümüne senin yanındayım diyordu. Şimdi de Salim'e aynı şeyleri diyormuş ve bu bayan hak-hukuk-adalet mi şimdi bu rezillik mi yoksa?"

BU DA İKİNCİ İDDİA!

"HAK-HUKUK-ADALET Mİ? GAK-GUK-GARABET Mİ? Bu ne vaveyla… Bu ne abartı… Bu ne aymazlıktır!! Daha kurumdan içeri adım atmadan önce çevresindeki neci olduğu belli olmayan kişilerden birinin, devlet memuru olan makam şoföründen devletin tahsis ettiğim makam aracının anahtarını zorla elinden alması ne demektir? Dümdüz hatta “dümdük” bir memurun, bundan sonra 'Ben burada çalışacağım! İçerideki personel değişimini de ben yapacağım! Bundan sonra benim düdüğüm ötecek' demesi  ne demektir? Türkiye Cumhuriyeti’nin bir memuru olan bir önceki kurum müdürünün fotoğraflarını yakmak ne demektir…!!! “Atina” Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü fethettik de; Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak tarih sayfalarına geçirdiğimiz için mi?"

 • Yorumlar 58
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 05333732940