• BIST 105.206
 • Altın 369,329
 • Dolar 6,7678
 • Euro 7,4487
 • Ankara 25 °C
 • İstanbul 16 °C
 • İzmir 15 °C
 • Çankırı 26 °C
 • Antalya 22 °C
 • Muğla 19 °C

Mesut Aslan ile birlikte bazı sivri isimleri Çankırı Belediyesi'nde kim koruyor?

Mesut Aslan ile birlikte bazı sivri isimleri Çankırı Belediyesi'nde kim koruyor?
4 Nisan'da Çankırı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan MHP'li İsmail Hakkı Esen'in geride bıraktığımız 5 aylık icraati içerisinde hiç mi hiç değinilmeyen bir konuyu Sözcü18 Haber Merkezi gündeme taşıyor...

14 Yıl süresince AKP'nin Belediye Belediye Başkanı İrfan Dinç ile son bir yılını da Hüseyin Boz'un yönettiği Çankırı Belediyesi'nde zaman zaman çeşitli üst düzey görevlerde bulunmakla birlikte her zaman tartışmaların göbeğinde olan Mesut Aslan'la birlikte, eski belediye başkan yardımcısı Hasan Öztürk ve eski imar müdürlerinden Mehmet Okçu ile ilgili yaşananlar sokaktaki vatandaşın kafasını karıştırmaya devam ediyor...

Mayıs 2018'de Çankırı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Hüseyin Boz'un ilk icraatleri arasında Mesut Aslan'ı, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile vekaleten yürüttüğü Zabıta Müdürlüğü görevlerinden alması olmuştu!

Nisan 2019'da seçimle Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan MHP'li İsmail Hakkı Esen ise, başkanlık mazbatasını aldığından bu yana geçen 5 aylık sürede Mesut Aslan halâ izinde! Mesut Aslan halâ Belediyeden maaşını almakta! Mesut Aslan halâ lay lay lom!

Başkanlık koltuğunda oturan İsmail Hakkı Esen de medyanın karşısına çıkıp "Harcamalarda şöyle tasarruf yaptık, bütçede şöyle dengeyi sağladık" (!) cümlelerini ardı ardına sıralamakta!

İyi hoş da; Mesut Aslan 5 aydır maaşını Çorum Belediyesi'nden mi alıyor? 

Mesut Aslan, 5 ayı geçen bir süredir Çankırı Belediyesi'ne kaç gün geldi de mesai kartını işledi?

Mesut Aslan'ı kim ya da kimler kolluyor?

Ve de günlerdir kafamı kurcalayan, zaman zaman beynimi kemiren lakin sürekli olarak 'böylesi bir pazarlık yapılmamıştır!' diyerek kendimi iknaya çalıştığım soruyu; Bugün Çankırı'da yaşanılanlara baktığımda Başkan İsmail Hakkı Esen'e bu sayfalardan sorma ihtiyacı hissediyorum:

- Seçimler öncesi İrfan Dinç'le yaptığınız gizli görüşmelerde (!) Mesut Aslan dahil kaç isim 'dokunulmazlık' zırhı aldı? Bu isimler arasında Hasan Öztürk, Mehmet Okçu ve halen Belediye Başkan Yardımcılığı koltuğunda oturan Selahattin Aykurt da bulunuyor mu?

Soruya Başkan Esen; "Ben böyle bir pazarlık yapmadım" şeklinde yanıt verebilir! Ancak gerçek olan bir fotoğraf var o da Mesut Aslan 5 aydır ortada yok! Hasan Öztürk ve Mehmet Okçu Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde görevlendirildiler lakin görevlendirildikleri günden bu yana mesaiye gitmiyorlar!

Oysa ki; Bugün Çankırı Belediyesi'nde mesaisine 15 dakika geç gelen personel, takip ekranında görülüyor ve kendisinden 'savunma' (!) isteniyor! Akabinde de bizatihi 'uyarı' alıyor!

Mesaiye 15 dakika geç gelenin 'uyarıldığı' mevcut sistemde ismini zikrettiğim isimlerin Çankırı Belediyesi ile ilişkilerinin kalmaması gerekir!

Lakin gel gör ki; MHP'li Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen bugün için yaşanan mevcut durumdan ziyadesiyle memnun ve de mutlu olmalı ki; Dün Çankırı Belediyesi'nde yaşanan tartışmalı hizmetlerin baş kahramanları (!) bugün de kafalarına göre 'mesai' yaparak maaşlarını tıkır tıkır almaya hız kesmeden devam ediyorlar!

15 Yıl sonra yerel yönetimde iktidar olan MHP ve onun adayı da; Ayağına sarı çizmeleri takarak Venedik (!) pardon Çankırı caddelerinde tıkanmış mazgalları açma gayretinde ter akıtıyor! 'Tasarruf tedbirleri' adı altında hizmet verdiğini cümle aleme haykırıyor!

Hatta hatta daha da ileriye gidiyor; 31 Mart 2019 tarihinden bu yana ülke genelinde hiçbir belediye başkanının halefiyle yan yana gelmediği 5 aylık sürede, Çankırı siyasi tarihinin en tartışmalı ismi olan İrfan Dinç'le açılış kurdelası dahi kesmekten geri kalmıyor!

irfan-dinc-ismail-hakki-esen-cankiri-resim-092.jpg

Belediye Başkanı Esen'e göreve geldiği ilk günden bu yana yaptığı değerli hizmetlerle beraber hayalindeki projeleri de gerçekleştirme şansı bulması dileğimizi de ileterek; "Sayın Başkan; Biraz da şu köşeden sizlere gönderdiğimiz mesajları da dikkate alarak hizmet programınızı gözden geçirmenizi" en büyük dileğimizdir!

Şurası da bir gerçektir ki burada yer alan mesajların yüzde 99'u Çankırı sokaklarından tarafımıza iletilen talepler olduğunu bilmenizi isteriz...

Vedat Beki

 • Yorumlar 27
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 05333732940