Ve Gıyas Güven Çankırı'daki görevinden alındı!

Ve Gıyas Güven Çankırı'daki görevinden alındı!

Ağrı İŞKUR İl Müdürlüğü görevindeyken özel aracında bir kadınla yaşadığı anların görüntüleri ülke gündemine düşen Gıyas Güven Çankırı'ya 'araştırmacı' olarak atanmıştı... Gıyas Güven Çankırı'dan alındı ve...

EDİNİLEN son dakika bilgisine göre; Ağrı İŞKUR İl Müdürlüğü görevini ifa ederken, özel aracında bir kadınla 'müstehcen' görüntüleri sosyal medyada yayınlandıktan sonra görevden el çektirilen Gıyas Güven Çankırı'ya 'araştırmacı' olarak atanmıştı! Bugün Çalışma Bakanlığı tarafından Gıyas Güven'in Çankırı'daki görevinden alındığı ve İstanbul'a atandığı öğrenildi.

Hatırlanacağı gibi; 4 Aralık 2022 Pazar günü bu sayfalardan verdiğimiz "AKP'den Çankırı'ya ünlü (!) bir 'donu düşük' ataması" başlığıyla verdiğimiz haberde AK Parti Çankırı milletvekili Salim Çivitcioğlu "Bu atamayı kabul etmemiz mümkün değil" demiş ve şöyle devam etmişti:

"Yaşanan gelişmeden bilgim var... Çankırı adına kabul edebileceğimiz bir durum değil. Sayın Bakan'la (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin) ile hafta içerisinde görüşme sağlayarak bu durumun düzeltilmesini isteyeceğim. Çankırı insanının bu duruma rıza göstermesi mümkün değil! 81 il içerisinde başka bir yer kalmamış da böylesi bir ismi Çankırı'ya göndermişler?! Hemşehrilerim rahat olsunlar bu iş olmayacak."

Ve bugün akşam saatlerinde Çalışma Bakanlığı'ndan Çankırı'ya gelen yazı ile Gıyas Güven'in Çankırı ile ilişiğinin kesildiği öğrenildi.

Yaşanan gelişme sonrası Bütçe görüşmeleri nedeniyle TBMM'deki Genel Kurul'da çalışmalarını yürüten milletvekili Salim Çivitcioğlu "Sizlerin gündeme getirdiği bu konuyu ben de daha önce söylediğim şekilde sayın Çalışma Bakanımızla yaptığım görüşme sonrasında istediğimiz sonuca bağlayarak çözmüş olduk. Sayın Bakanımıza da sizlerin aracılığıyla Çankırı insanının talebini dikkate alarak yapmış olduğu icraat için teşekkür ediyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
11 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler