• BIST 102.602
  • Altın 192,894
  • Dolar 4,6318
  • Euro 5,4611
  • Ankara : 26 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 28 °C
  • Çankırı : 26 °C
  • Antalya : 31 °C
  • Eskişehir : 24 °C

AKP Yozgat il kongresinde gerginlik

AKP Yozgat il kongresinde gerginlik
İki adayın yarıştığı AKP Yozgat İl Kongresinde olaylar çıktı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu, çıkan olaylar nedeniyle salonu terk etti.

Yozgat Bozok Kapalı Spor Salonunda düzenlenen AKP Yozgat 5’nici Olağan Kongresine, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal ve partililer katıldı.

Kongrede konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 2015 seçimlerinin, AK Parti'nin hüküm seçimi olacağını söyledi. 7 Haziran’da seçim yapılacağını ifade eden Soylu, “7 Haziran seçimi AK Parti’nin bugüne kadar kazandığı 9 seçimin hüküm seçimidir. Yeni Türkiye’nin seçimidir, 2023’ün seçimidir, 2053’ün seçimidir, 2071’in seçimidir.

Bu millete bugüne kadar yapılan bütün ezginliklere karşı bir isyanın, adalet duygusunu istemenin, yükselmenin ve zenginlemenin seçimidir. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Marmaray'ın bize ne ifade ettiğini biliyoruz, yüksek hızlı trenin ne ifade ettiğini biliyoruz, şehir hastanelerinin ne ifade ettiğini biliyoruz, faizlerin bu ülkede yüzde 13’lere düşmesinin ne ifade ettiğini biliyoruz. Kimlerin buna tahammül edemediğini biliyoruz, ister çatlasın, ister patlasınlar, ister kıskansınlar, isterse istedikleri desiseyi istedikleri, hileyi kursunlar kendi arabamızı da yapacağız, kendi uçağımızı da yapacağız, kendi istihbarat uydumuzu da yapacağız ve dünyanın 10 büyük devletinden biri olacağız” dedi.

“MİLLETİN İSTİKAMETİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORLAR”
Daha sonra konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, son günlerde yayınlanan anketlere değinerek, “Şimdi anketler yayınlanıyor. Bazı partilere yakın, bazı medya organlarına yakın şirketler anketler yayınlıyorlar, AK Parti'nin oylarında büyük düşüş var, falanca partinin oylarında patlamalar var. Ben diyorum ki bu anketçilere, siz hep anket yayımladınız bütün seçimler öncesinde AK Parti'yi düşen, kaybeden, kaybedecek olan partiler olarak gösterdiniz, peki ne oldu? Seçimde vatandaşımız manşetin büyüğünü attı bu anketçilerin her birerini tekzip etti, yalanladı. Onunu için 2015’te inşallah bu anketçileri bir kez daha milletimiz sandıkta yalanlayacaktır.

Ondan yana hiçbir endişem yok. Kurmaca anketlerle, sahte anketlerle sipariş anketlerle milletin istikametini değiştirmek isteyenler boşuna uğraşıyorlar. Milletin istikameti sahte anketlerle değişmez, Türk milletin gönlüne yazdığını anketçilerin, anketleriyle gönlünden çıkarıp atmaz, bunu görmeleri lazım ama görmüyorlar. Neden görmüyorlar biliyor musunuz, bilmediklerin den değil, emin olun cin gibiler, her şeyi çok iyi biliyorlar Ama hesap başka. Acaba bir tane vatandaşın AK Parti'ye giden oyuna mani olabilir miyiz düşüncesiyle bunu yapıyorlar” diye konuştu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, konuşmasının sonunda "Sayın Başbakanımız Harun Lekesiz kardeşimize ‘yeni dönemde Yozgat’ta yine seninle yola devam edeceğiz diye sizlere onu emanet edip, Yozgat’a gönderirken hedefte koymuştu yüzde 70 yapacak ve 4-0 ile yoluna devam edecektir” dedi.

DİVAN BAŞKANI İKİNCİ LİSTEYİ HATALI BULDU!
Konuşmaların ardından mevcut İl Başkanı Harun Lekesiz ve eski il başkanlarından Zekeriya Avşar, listelerini divana sundu. Ancak Divan Başkanı Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Zekeriya Avşar’ın listesinde eksikler olduğu gerekçesiyle kabul etmedi. Bunun üzerine kürsüye gelen Zekeriya Avşar, listede eksiklik olmadığını partiler kanununa uygun olduğunu ve divanın yanlı tutum sergilediğini ve kanunları bilmeden divanı yönettiklerin söyledi. Avşar, "Hiçbir seçimde divan ve konuşmacıların il başkanım diye adres gösteremeyeceğini taraf tutamayacağını"

kaydetti. Tartışma başlayınca AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süyeyman Soylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve milletvekilleri salonu terk etti. Uzun süre yaşanan tartışma sonunda Divan Başkanı Kaçar, Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile görüşüp, listeyi tekrar kabul ederek oylamaya geçildi.

olayli_ak_parti_kongresinde_mevcut_il_baskani_harun_lekesiz_yeniden_secildi.jpg

HARUN LEKESİZ YENİDEN SEÇİLDİ
Oylamada mevcut il başkanı Harun Lekesiz 459 oy alarak yeniden il başkanı seçilirken, Zekeriya Avşar ise 129 oy aldı, 2 oy ise geçersiz sayıldı.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim