• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 17 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Başbakan Erdoğan ölümden dönmüş!

Başbakan Erdoğan ölümden dönmüş!
Talat Atilla'nın haberi bomba etkisi yarattı..

Güneş gazetesinin haberine göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 30-31 Ekim tarihinde Berlin'e yaptığı olaylı gezinin çok ilginç perde arkası bilgileri ortaya çıktı. Alman Federal Dışişleri Bakanlığı'nın resmi iddiasına göre, Berlin Büyükelçiliği'nin yeni hizmet binasını açmak üzere Berlin'e giden Başbakan Tayyip Erdoğan, kendisini koruyan polislerin davranışları yüzünden üç kez hayati tehlike geçirdi. 

PROTESTO EYLEMİ 
 
Berlin'de bazı guruplar tarafından protesto edilen Başbakan Erdoğan'ın bu ziyareti sırasında yaşanan gerginlikte bir çok gösterici gözaltına alınmıştı. Alman Federal Dışişleri Bakanlığı, bu kargaşa sırasında Erdoğan'ın hayatının defalarca tehlikeye girdiğini öne sürerek Türk makamlarını yazılı bir nota ile uyardı. 
 
MERMİ KAZASI 
 
Alman Federal Dışişleri Bakanlığı'nın Berlin Büyükelçiliği'ne gönderdiği gizli yazıya göre ilk sıkıntı Erdoğan'ın Tegel Havalimanına inişinde yaşandı. Koruma polisleri, Erdoğan'ın Tegel Havalimanına inişinden hemen sonra silahların hazır hale getirilmesi sırasında, silahlardan birinin kurşun fırlattığı, ancak kurşunun şans eseri emniyet mekanizmasına takıldığı ifade edildi. 
 
ARACA TUTUNDU 
 
Uyarı yazısına göre, Erdoğan ikinci hayati tehlikeyi Allianz Vakfı Binasından ayrılırken yaşadı. Başbakan'ın Allianz Vakfı Binasından ayrılması sırasında, çok sayıda Türk güvenlik memuru, elleri aracın üzerinde Başbakan'ın aracının yanında koştu. Daha önceden kararlaştırılmamış olan bu davranışla, korumalar hem kendilerini, hem de en azından ciddi bir durumda Başbakan Erdoğan'ın hızlı bir şekilde tahliyesini tehlikeye attılar.
 
RESMİ PİN KRİZİ 
 
Başbakan'ın üçüncü geçirdiği tehlike de, korumaların resmi pin takmamaları yüzünden yaşandı. Resmi Pin takmayan Erdoğan'ın korumaları, Alman korumalar tarafından tespit edilemediği için Erdoğan'ın güvenliği sıkıntıya girdi. 
 
SORUŞTURMA AÇILDI
 
Alman Federal Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği'ne gönderdiği yazıya göre, Berlin'de Erdoğan'ın korumaları nedeniyle hayati tehlike geçirmesi ve güvenlik güçlerinin yakalanan protestoculara sert müdahalesi nedeniyle Türkiye'ye nota verdiği, bazı Türk güvenlik görevlileri hakkında da "adam yaralama" iddiasıyla soruşturma açtığı ortaya çıktı. 
 
LAYIKIYLA KORUNDU 
 
Başbakanlık yetkililerine Alman Federal Dışişleri Bakanlığı'nın Berlin Büyükelçiliğimize yazdığı resmi iddiaları sordum. Türk güvenlik güçlerinin Başbakan Erdoğan'ı layıkıyla koruduğunu belirten Başbakanlık kaynakları, Alman yetkililerinin sübjektif bir değerlendirme yaptığını, kendi güvenlik zaaflarını kapatmak için, Berlin'de gelişen olayları objektif yansıtmadıklarını belirttiler.
 
GÜNEŞ
Etiketler: , ,
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim