• BIST 99.639
  • Altın 140,144
  • Dolar 3,5032
  • Euro 3,9191
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 20 °C
  • Çankırı : 15 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Çankırı'dan Ankara'ya uzanan 'milli eğitim' rezaleti!

Çankırı'dan Ankara'ya uzanan 'milli eğitim' rezaleti!
Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı'nın son icraati 'milli eğitim'in içinde bulunduğu içler acısı durumu çok güzel özetliyor...

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, koltuğunun altında bölge milletvekilinin kara kalem resmi ile TBMM koridorlarında dolaşması gündeme damgasını vurdu.

Olay, Çankırı milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun Twitter'dan yaptığı paylaşımlarla ortaya çıktı. Milletvekili Akbaşoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı'nın, Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğrencilerinin gerçekleştirdiği kara kalem portre çalışmasını TBMM'deki odasında kendisine sunmasını takipçileriyle paylaştı.

Akbaşoğlu mesajında; "1-İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı beye ziyaretleri için teşekkür ediyor güzel hediyeleri müdürümüze

2- ve emeği geçen Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümü öğrencilerimizi tebrik ediyorum." dedi.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ
ÇANKIRI'DAN ANKARA'YA RESİM Mİ TAŞIR?

Öncelikli olarak yaşanan olay iki soruyu gündeme taşıdı:

1- Devletin okullarında 'resim' dersinde yapacak resim kalmadı da siyasetçinin fotoğrafları mı resmediliyor?

2- Diyelim ki öğrenci böylesi bir çalışmayı yaptı... Öğrencinin yaptığı bu çalışmayı koskoca ilin İl Milli Eğitim Müdürü koltuğunun altına alıp Çankırı'dan Ankara'ya yollara düşüyor ve TBMM koridorlarından geçip milletvekilinin makamında çerçeveli fotoğrafı kendisine sunuyor! İl Milli Eğitim Müdürü'nün görevi Çankırı'dan Ankara'ya resim taşımak mı?

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YAZICI'NIN BU DAVRANIŞI
ÇANKIRI VALİSİ MESUT KÖSE'NİN VİZYONUNDAN ÇOK MU ÇOK UZAK!

Çankırı'nın yeni valisi Mesut Köse'yi göreve geldiği ilk günden bu yana sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Vali Köse öncelikli olarak 'zorunlu' olmadıkça medya önüne çıkmaktan imtina ediyor. Yaptığı ilçe ziyaretlerine dahi Valilik Basın Bürosu çalışanlarını götürmeyen Vali Köse'nin İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı'nın bu icraati karşısında nasıl tavır alacağını merak ediyoruz!

Edindiğimiz izlenimler bize; İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı'nın son icraati, Çankırı Valisi Mesu Köse'nin bugüne kadar sergilemiş olduğu 'devlet adamlığı' fotoğrafından çok mu çok uzakta!

Önümüzdeki süreç, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı'nın son icraatinin beraberinde hangi olayları getireceğini kamuoyuna gösterecek...

Merakla izliyoruz...

SÖZCÜ18

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
YAZIKLAR OLSUN
08 Mart 2017 Çarşamba 14:25
14:25
YAZIK SANA MÜDÜR ÇOK YAZIK, ÇANKIRI YA DA YAZIK
95.1.199.187
fth ylmz
02 Şubat 2017 Perşembe 13:53
13:53
yazıklar olsun siyasi kanalla benim başımı belaya sokan müdürüm bu gün gene siyasetin yanında
78.186.107.117
isimsiz
08 Aralık 2016 Perşembe 12:22
12:22
birincisi, Yusuf Yazıcı görevine yaptığı yükseklisans ile diğer müdürlerden öne çıkarak atanmıştır diye biliyorum. ikincisi, şu zamana kadar açtığı okullara, yurtlara, denetlediği eğitim-öğretim yuvalarına, köy okullarını tek tek gezerek eksiklerini denetlemesine ve daha bir çok emeğine bakılmaksızın, TBMM'de elinde bir portreyle gezmesini, iyi niyeti "yalakalık" olarak lanse edip bunu haber yapmanın nesi habercilik onu da anlayabilmiş değilim. hediyeyi belki öğrenci kendi isteğiyle yaptı, belki milli eğitim böyle bir jest yapmak istedi ve bu şekilde, bir öğrencinin emek verdiği değerli bir çizimi armağan etmek istediler. insanların saçma sapan yerlerden açıklarını arayıp, o saçma sapan açığa dayanarak insanların tüm emeklerini çizip atarak, belki de tırnaklarıyla kazıyarak geldikleri bu koltukları sanki hiç emek vermemişcesine oturup hiç bir iş yapmıyormuş gibi lanse etmek doğru haber anlayışına asla yakışmıyor ama siz yakıştırıyorsanız devam edin sayın sözcü :) sevgiler.
46.154.247.8
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim