• BIST 101.892
  • Altın 192,422
  • Dolar 4,6528
  • Euro 5,4428
  • Ankara : 26 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 22 °C
  • Antalya : 29 °C
  • Eskişehir : 25 °C

Korgun'a 'Hükümet Konağı'

Korgun'a 'Hükümet Konağı'
AK Parti Çankırı milletvekili İdris Şahin, Korgun'a hükümet konağı yapımı için 2014 yılı bütçesinden 7 milyon 500 bin tl'nin ayrıldığını bildirdi.

AK Parti Çankırı milletvekili Av. İdris Şahin yaptığı yazılı açıklamada şu bilgileri verdi:

"Korgun Kaymakamlığımıza kazandırmaya çalıştığımız yeni hükümet konağımızın tamamlanması İçişleri Bakanlığımızca yapılan girişimler neticesinde nihai aşamaya gelmiştir. 2013 yılı Temmuz ayında avan projesinin Korgun kaymakamlığınca yaptırılması için 60.000.- TL (60 bin TL) ödenek aktarılan ve Korgun Kaymakamlığınca avan projesi hazırlanarak İçişleri Bakanlığı İMİD Başkanlığına gönderilen Korgun Hükümet Konağının 2013 yılı Kasım ayında bizzat İçişleri Bakanıyla yaptığımız görüşme neticesinde 2014 yılı yatırım programına aldırılmış olup Korgun Hükümet Konağı için İçişleri Bakanlığınca 7.500.000 TL(yedi trilyon beş yüz bin TL) ödenek ayrılmıştır.

Korgun kaymakamlığınca tarihi ve kültürel dokuya uygun yöresel mimariyi yansıtacak şekilde avan projesi yaptırılan ve İçişleri Bakanlığınca 7.500.000 TL (yedi milyon beş yüz bin TL) ödenek ayrılan projenin Korgun Kaymakamlığımızca yaklaşık maliyet hesabı tamamlandıktan sonra hemen Korgun Hükümet konağımızın temeli atılacaktır.

2014 yılı yatırım programına alınan ve İçişleri Bakanlığınca Korgun Hükümet Konağı için 7.500.000 TL (yedi milyon beş yüz bin TL) ayrılan ödeneğin başta Korgun’lu hemşehrilerimiz olmak üzere Çankırı’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Kamuoyuna ve Kıymetli hemşehrilerime saygılarımla duyurulur."

SÖZCÜ18 DİYOR Kİ;
KORGUN'A YAPILAN BU YATIRIM BEYHUDE!

Sokaktaki vatandaşa 'şirin görünme' yerine 'radikal kararlar' alarak geleceğe ışık tutmanın siyasetçi açısından çok daha önemli bir erdem olduğu düşüncesiyle, Sözcü18 Haber Merkezi olarak her zaman olduğu gibi yine 'Çankırı gerçekleri'ni okuyucularımızla paylaşma ihtiyacı duyduk.

AK Parti Çankırı milletvekili Av. İdris Şahin'in verdiği bilgiler çerçevesinde bugünkü Korgun'u değerlendirdiğimizde, ülke bütçesinden ayrılan 7 milyon 500 bin tl'nin gereksiz bir harcama olduğunu düşünüyoruz.

Çankırı'nın mahallesi olabilecek düzeydeki bugünkü Korgun ilçesinin, beldelerin kapatıldığı şu günlerde alınacak bir kararla Çankırı'ya bağlanması düşünülmesi gerekirken, bütçeden ayrılan 7 milyon 500 bin tl'nin ile Çankırı'ya ve de Korgun'a öncelikli ihtiyaçlar doğrultusunda harcanması çok daha yerinde olurdu.

Ancak yapılan son icraat bir kez daha göstermektedir ki; Vuslat sürekli olarak bir başka bahara kalmakta...

SÖZCÜ18

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Talip GÖKDEMİR
06 Şubat 2014 Perşembe 13:16
13:16
Biz şu anki durumdan bahsediyoruz farkındaysanız Korgun sürekli gelişen yatırımla güçlenen bir ilçe konumunda. Nüfusu az olabilir. Kafanızdaki bu fikirler beni bir hayli üzmüştür. 10 yıl sonra bu sorunun da halledileceği düşüncesindeyim yapılan konutlarla ve yatırımlarla. Korgun'un Çankırı'ya bağlanmasını istemenizdeki neden nedir sayın yetkili bana bu açıklarsanız çok memnun olacagım. Bu arada ben Hükümet konağında çalışan bir memur değilim Büyükşehir'de yaşayan bir gurbetçiyim.
194.39.218.10
Talip GÖKDEMİR
05 Şubat 2014 Çarşamba 20:19
20:19
sayın editör; Deprem kuşagında olan ilçemizde hasarlı hükümet konağında çalışmak ister misiniz? her sabah iş başı yapan memurlarının yaşadığı bu stresin farkında mısınız? eğer bu yatırım yapılmasaydı depremde o hükümet konağı yıkılıp altında kalan memurlar olsaydı gene de aynı yorumları yapar mıydınız ben söyleyim havadan her şeye para harcıyorlar bir devlet binasını yapamıyorlar derdiniz. lütfen devletin yapmış olduğunu yatırımları engelleme çalışmalarınızı kınıyorum.

Editör'ün notu: Korgun 'ilçe' statüsünden çıkartılıp 'mahalle' statüsüne geçirildiğinde sizin de 'hükümet konağı'nda çalışma gibi bir mesainiz olmayacak. Var olduğunu söylediğiniz sorunu kökten, tek bir kuruş harcamadan çözüyoruz. Bilginize.
85.107.113.140
Halil ÖZ Korgun Belediye Başkanı
03 Şubat 2014 Pazartesi 10:58
10:58
Sayın Editör; 31.01.2014 tarihli “Korgun’a Hükümet Konağı” başlıklı yazınızda, Korgun’a yapılan bu yatırımın BEYHUDE olduğu beyan (bizce talihsiz ve beyhude bir beyan) edilmiştir. Korgun 1991 yılında İlçe olmuş ve bu güne kadar Belediyemize ait olan binayı “Hükümet Konağı” olarak kullanmaktadır. Söz konusu bina Şabanözü depreminden sonra riskli görülmüş ve tarafımızdan profil takviyeler yapılmıştır. Şu anda ilçemizde, işsizlik ve konut sorunu olmadığı gibi, OSB de 22 fabrika da 1160 kişi çalışmakta ve 8 fabrika da inşaat halindedir. İlçemizde faaliyet gösteren fabrikalar radyo ile eleman aramaktadır. Dolayısıyla Korgun’umuza gelen ve gelecek olan yatırımları engellemek veya beyhude görmek neyin çabası anlamak mümkün değil. Bu yatırımın İlçemize gelmesini sağlayan; İçişleri Bakanıma, Millet vekillerime, İl Başkanıma, Valime, Kaymakamıma ve emeği geçen herkese İlçem adına şükranlarımı arz ederim. Halil ÖZ Belediye Başkanı
85.105.69.241
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim