• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 27 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 26 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 20 °C

Sendika tercihi "Vali Özcan'a yetkiyi" çıkarmadı!

Sendika tercihi Vali Özcana yetkiyi çıkarmadı!
İl Genel Meclisi'nin bugünkü oturumunda yapılan oylamadan ilginç sonuç çıktı.

Çankırı İl Genel Meclisi'nin bugünkü oturumunda yapılan oylamada Vali Vahdettin Özcan'a "yetki" çıkmadı!

İl Özel İdaresi bünyesinde çalışan memurların sendikal haklarını iyileştirme hususunda Vali Vahdettin Özcan'ın "sendika ile masaya oturma" yetkisi gündem maddesi olarak İl Genel Meclisi'nin bugünkü oturumunda tartışıldı.

İl Özel İdare çalışanlarının çoğunluğunun Kamu-Sen'e bağlı Türk Yerel Hizmet-Sen üyesi olması nedeniyle Vali Özcan'a verilecek "sendika ile masaya oturma yetkisi" Ak Partili meclis üyelerince engellendi.

26 üyenin oy kullandığı gündem maddesi, 7 kabul ve 19 red ile Meclisten geçmedi.

Gündem maddesi üzerine düşüncelerini Sözcü18 Haber Merkezine aktaran MHP Grup Başkanvekili Tevfik Rüştü Özgür "Hem hükümetin icraatleri doğrultusunda hem de çalışan personelin performansını artırmak için memurlara sendikal haklarının verilmesi gerektiğini ifade ettim. Sayın Vali'nin isteği doğrultusunda gündeme alınan bu maddeye meclisin 'hayır' oyu vermesinin de etik olmadığını belirttim" dedi.

İl Özel İdaresi çalışanlarının sendika ile yapılacak sözleşme sonrasında maaşlarında 100 ila 300 tl arasında bir iyileştirme olacağı öğrenildi.

BAŞKAN SELCİ: DÜNE KADAR 'VARIZ' DİYORLARDI

Gelişmeyle ilgili olarak kendisine ulaştığımız Türk Yerel Hizmet-Sen Çankırı Şube Başkanı Erol Selci "Bugüne kadar yaptığımız karşılıklı görüşmelerde Ak Partili meclis üyeleri 'memurların yanındayız. Memurlara katkı varsa biz varız' şeklinde cümleler kuruyorlardı. Bugünkü oylamada tamamı blok olarak red oyu kullanmışlar. Bugünkü oylamanın arkasında dün yapılan toplantı var. Grup olarak böylesi bir karar dün kendi aralarında yaptıkları toplantıda alınmış. Sayın Valimize bu yetkinin verilmemesini kamuoyu nasıl değerlendirecek hep birlikte göreceğiz. Yapılacak sözleşmeden 77 çalışanımız faydalanacaktı." dedi. Selci sözlerini "Ak Parti grubunun red kararı almasına neden olarak göstereceği gerekçeleri gördükten sonra sendika olarak geniş açıklama yapacağız" şeklinde tamamladı.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
bu böyle olmazzz
14 Şubat 2012 Salı 14:21
bu böyle olmaz
dargelir sana ankara şaziyede kaçmış osmana gerisi neydi ya bunun hahahahaha
78.186.68.220
mertçe
14 Şubat 2012 Salı 00:46
konuşan
kızılırmak akp il genel meclis üyesi ali doğan beyi il genel meclisinde memurlar lehine yapmış olduğu konuşmasından dolayı tebrik ediyor başarılar diliyorum. partisi önemli değil beyler hangi partili olursa olsun işte böyle adam gibi adam olsun ağzından yemin çıkarak yeminine dahi sahip olamayan insanların olduğu mecliste ali doğan beye sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
78.169.206.237
kara kartal
13 Şubat 2012 Pazartesi 15:27
yuh olsun
yuh olsun 19 tane meclis üyesine hani siz herkesin meclis üyesi idiniz seçildikten sonra her insana aynı yaklaşacaktınız özel idarede çalışan insanların hepsinin siyasi görüşü aynı olabilir mi herkes aynı partiye oy vermesi de mümkün mü siz veripte neden kahraman olmadınız tabi sizin için memur hiçbir şey ifade etmiyor sadece siz memurlara uşak devleti de tüccar gibi gören ve devletin hazinelerini kendi cebine akıtan bu dünyada uyanık ama öbür dünyada nasıl olacak onu allah bilir ben sizlere bir memur olarak ve oy vermiş bir insan olarak hakkımı helal etmiyorum.
95.9.132.111
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim