10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı nedeniyle İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığı basın bildirisi

10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı nedeniyle İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığı basın bildirisi

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal'in ölümünün 83'üncü yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Akbaş'ın açıklaması şöyle:

"Özgürlük ile sınanan bir milletin makus talihini değiştiren eşsiz Komutan ve Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ulusundan aldığı güçle giriştiği bağımsızlık mücadelesini, Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandırarak saygın ve uygar dünyadaki yerimizi bize armağan eden; Ulusu ile birlikte başardığı zaferleri yine Türk gençliğine emanet etmiştir. Bizlerin görevi, büyük bedeller ödenerek emanet edilen bağımsızlık ve Cumhuriyetimizi her alanda çok daha ilerilere taşıyarak, gelecek nesillerin ellerinde sonsuzluğa taşımaktır.

Bastırdığı kağıt paranın üzerine, Türklerde özgürlüğü ve bağımsızlığı simgesi olan bozkurdu koyduran Atatürk'ü minnetle anıyorum,

Türk milletinin bağımsız ve özgürlük mücadelesini başlatan, Kurtuluş mücadelesinin öncüsü Atatürk'ü minnetle anıyorum.

Küllerinden doğmuş bir millete Türk adını veren, devrimleri ile Türk milletinin çağdaş medeniyet yolunda ilerlemesini sağlayan Atatürk'ü minnetle anıyorum.

Asırlar sonra Türk adını vererek, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran ve bizlere emanet eden Atatürk'ü minnetle anıyorum.

Yakın arkadaşlarına Bozok, Bozkurt gibi soyisimler koyan manevi kızına Ülkü adını veren Atatürk'ü rahmetle ve minnetle anıyorum.

Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu'nu kuran, Türk tarih tezini hazırlatan Atatürk'ü rahmetle ve minnetle anıyorum.

Anadolu'da unutulmuş, sinmiş, hor görülmüş Türklüğü  şahlandıran 'Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur' diyerek kutsanmış Türklüğü hatırlatan Atatürk'ü minnetle anıyorum.

'Bir Türk Dünyaya Bedeldir', 'Ne Mutlu Türküm Diyene' diyebilen bir lider Atatürk'ü minnetle anıyorum,

Milletine bu kadar az zamanda bu ölçüde hizmet edebilen tek devlet adamı Atatürk'tür. 10 Kasım 1938'den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz, Türk milleti size minnettardır. Ruhun şad olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk'ü ebediyete intikalinin 83. yıldönümünde rahmetle ve saygıyla anıyorum."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.