16 Mayıs Akrep Tutulması, yüzleşmeler, netleşmeler, kapanışlar...

İyi haftalar Sözcü18 okuyucuları. Bu haftanın ana gündemi 16 Mayıs sabahı Akrep Burcu'nun 25 derecesinde gerçekleşecek Tam Ay Tutulması olacak ve mayıs ayının devamında kendini güçlü bir şekilde hissettirecek. Tutulma Güney Ay Düğümü yönünde gerçekleşeceği için stres açığa çıkarabilir. Özellikle 15/16/17 Mayıs tarihleri bunu güçlü şekilde hissetmemiz mümkün gözüküyor. Bu tarihlerde, mümkün olduğu kadar topraklanmak, doğayla ve suyla temas etmek fayda sağlayacaktır. 

Boğa/Akrep aksı, "tutma ve bırakma" ile ilgilidir. Ay tutulmaları ve dolunaylar ise kapanışlarla, sonlanmalarla ilgilidir. Akrep Burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması, bırakmak istediğimiz her ne varsa bırakmak için çok uygun etkiler barındırıyor. Bu tutulma, gizli saklı ne varsa, derinlerde gömülü olan tüm duygulara, korkulara, bastırılmış olana ışık tutacak ve görünür kılacaktır. Geride bırakıp, dönüştürmemiz gereken ne varsa açığa çıkacaktır. Yaşamımızda bizi geriye çeken ne varsa; kişi, duygu, iş, alışkanlık; bırakmak ve dönüştürmek için son derece destekleyici bir etki veriyor.

Ölüm ve yeniden doğum teması Akrebin temasıdır. Bu sebeple "Dönüşüm" ile ilişkilendirilir. Simurg'tur,  diğer adıyla "Anka Kuşu"dur. Kendi kendini öldürür ve küllerinden yeniden doğar. Bu tutulma ile birlikte, bazı krizli durumlarla karşılaşabiliriz fakat Mars/ Neptün kavuşumunun destekleyici açısı ve Jüpiter'in Koç yerleşimi, her ne yaşarsak yaşayalım, yüksek motivasyon ve mücadele gücü ile üstesinden gelinebileceğini gösteriyor. Bu, yaşamımızda bir olay ve gündem olarak da açığa çıkabilir, sadece psikolojik düzeyde, yüzleşmemiz gereken korku ve kaygılar olarak da açığa çıkabilir. 

Öncelikle, Satürn'ün tutulmaya olan sert açısı bazı durumlarla ilgili gecikmeler, engeller yaşanabileceğini gösteriyor. Planladığımız işlerde gecikmeler yaşamamız mümkün. İşin içinde Satürn varsa karma vardır, sorumluluklar vardır, iyi veya kötü hakedişler vardır, geçmiş vardır, sağlık vardır. Geçmişte ertelediğimiz sorumluluklarımızla, görmezden geldiğimiz, yok saydığımız konularla sınanabiliriz, önümüze gelebilir. Özellikle iskelet sistemi, cilt ve saçla ilgili sağlık konularında tedbirli olunmalıdır. Kronik rahatsızlıklar da nüksedebilir. Tutulma da sağlık aksında gerçekleşeceği için ilk etapta hem fiziksel hem psikolojik sağlığa dikkat edilmesi gerekir tüm ay boyunca.

Plüton'un tutulmaya olan destekleyici açısı ise, içinde bulunduğumuz durum her ne ise güçlenerek çıkacağımızı gösteriyor. Ayrıca beklenen paralar varsa, miras, kredi, nafaka gibi paylaşımlı paralar, hakedişler alınabilir.

Bu tutulmada gizli saklı bir çok şey açığa çıkacaktır. Özellikle geçmişten gelen konularda netleşmeler yaşanabilir, sırlar açığa çıkabilir. Merak ettiğimiz, aklımızı kurcalayan, öğrenmek istediğimiz bir çok şey önümüze gelebilir. Önemli farkındalıklar yaşayabiliriz. Aynı zamanda rüyalar çok yoğun olabilir, haberci rüyalar görülebilir, yazılması, not alınması iyi olabilir.

Dünya ve ülke gündeminde ise öncelikle para piyasaları, döviz kurları, zamlar, bankalar, faizler olacaktır. Bunun yanında yer kabuğu hareketleri açısından bu hafta son derece riskli bir hafta. Yeraltı ve madenlerle ilgili de gündemler de açığa çıkabilir. Kadın ve çocuklarla ilgili sıkıntılı gündemler, sanatçılarla ilgili ve eğlence sektörüyle ilgili yeni karar ve düzenlemeler, mülteci konusu, sağlıkla ilgili düzenlemeler de gündemi meşgul edebilir. Bazı sanatçılar ve ünlü kişilerle ilgili vefat haberleri veya sağlık haberleri de gündeme gelebilir.

Açıkçası yılın en zor tutulmasını yaşayacağız. Akrep krizdir, krizli durumları açığa çıkarır. Her ne kadar destekleyici etkileri olsa da gerek sağlık konularında gerekse para konularında düzenlemeler, önlemler gerekebilir. Bu dönemin konusu para ve sağlık. Satürn bu konuda bizden ciddiyet ve sorumluluk istiyor, sorumlu davranmamızı bekliyor. Satürn karmayla ilgilidir ve Satürn'ün sert açılarından korunmanın ve karmayı iyileştirmenin en etkili yolu karşılıksız yardımdır. Bu dönem doğayla iç içe olmak, su ve toprakla temas etmek ve yardımlaşmak fayda sağlayacaktır.

İyi haftalar...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum