18'de 18 kampanyası ve Tokatlı Tellak!

Dedik ya herkes şikayetçi... Hava sıcak... Oruç için gün uzun... Ülkede ticaret pek yolunda değil... Kötü idareciler işin kolayına kaçarak kendilerini eleştirenlerin üzerlerine çullanıyorlar...

Hepsi bir yana da, ara sıra güzel işler de olmuyor değil hani.

Aylar öncesinde gündeme getirmiştim: Çankırı Belediyespor "beyaz para" ile yönetilmeli.

Böylesi bir çıkış yapmama gerekçe olarak da Kulübün içinde bulunduğu mali açmazı o günkü mevcut yönetimin "müteahhitleri haraca bağlamasının" ne derece yanlış olduğunu aktarmıştım!

Sevda Karaali Şireci ile başlayan kulüpteki "yeni dönem" öylesine güzel olayları beraberinde getiriyor ki, görmemek için "kör" olmak lazım!

Hoş, "körler" bile görüyor olan biteni ancak bazı "kaşarlılar" her nedense görmek istemiyorlar!

Hiç önemli değil! Gölge etmesinler ihsan istemez!

Sevda Karaali Şireci başkanlığındaki yönetimin "kulübün beyaz para ile yönetilmesi" konusunda uygulamaya koydukları son proje "18'de 18" (!)

Öylesine ayağı yere basan, öylesine "taraftara" sorumluluk veren bir proje ki, şapka çıkartmamak mümkün değil.

"Çankırı sevdalısıyız", "Çankırı bizim her şeyimiz" diye sağda solda feryad-ı figan edenler dahil olmak üzere tüm Çankırılılar'ı mavi-beyazlı takıma destek olmaları için bulunmaz fırsat sunuyor 18'de 18 destek kampanyası.

Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon Çankırılı'dan söz ediyoruz ya! Kampanyanın hedefi sadece ve sadece 10 bin Çankırılı!

Sorumluluk bilinci taşıyan ve elini taşın altına koyma ihtiyacı hisseden 10 bin Çankırılı hedeflenmiş durumda 18'de 18 kampanyası için.

Kampanyaya katılacak olan Çankırılı, imzalayacağı sözleşme ile her ayın 18'inde kişisel hesabından kulübün kendisine bildirdiği banka hesabına 18 TL bağış yapacak.

Yılda 18 x 12 = 216 TL'lik bağış ile birlikte mavi-beyazlı bir forma, kulüp flaması ve kaşkolu kendisine zarif bir çanta içerisinde armağan edilecek.

Kampanya hedefine ulaştığı zaman giderler çıktıktan sonra, kulübe yılda yaklaşık 1.5 milyon TL dolayında bir destek sağlanmış olacak.

İşte size sözünü ettiğim "beyaz para" (!)

Hilesiz, hurdasız! Temizinden, anaların ak sütü kadar helal para!

Ne kulübü namerde muhtaç edecek, ne de "ben olmazsam kulüp olmaz" zihniyetini yeniden hortlatacak bir dayanışma modeli...

18'de 18'i yürekten destekliyor ve kampanyanın amacına ulaşması yönünde kulüp ile işbirliği yapan İstanbul'daki Çankırılı'nın en üst sivil toplum örgütü ÇANDEF Başkanı İsmail Suaydın ile yöneticilerine, ayrıca böylesi bir olayın gelişimine büyük destek sağladığını yakından bildiğim, sayın Ömer Lütfi Özenç'e, İstanbul Çankırılılar Vakfı Başkanı sayın Eşref Harmandar'a buradan şükranlarımı sunuyorum.

Ve "ben Çankırılıyım" diyen sorumluluk sahibi her Çankırılı'yı da bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum...

Böylesi bir kampanyaya destek vermek demek; öncelikli olarak kulübü "yamyamlara" teslim etmemek anlamı taşır!

Daha da ötesi; Çankırı'nın adını duyurmak amacıyla çırpınan, didinen, her türlü fedakarlığı bugüne kadar imkanlar ölçüsünde yerine getiren Sevda Karaali Şireci'nin ortaya koyduğu "sorumluluk" 10 bin Çankırılı ile paylaşılmış olur...

Böylesi bir proje hedefe ulaştığında, bundan sonrası için daha büyük projelerin ortaya konulmasına vesile olunur.

Ben 18'de 18'e kampanyasına katılıyorum! Kaldı geriye 9 bin 999!

Ülkede ve yurt dışında bu sayıdan çok daha fazla "sorumluluk duygusu" taşıyan Çankırılı olduğunu düşünüyor ve 18'de 18 kampanyasının kısa sürede hedeflenen rakama ulaşacağını düşünüyorum.

Destek verenlere sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Haydi Çankırı; Sen varsan Çankırı Belediyespor BankAsya'da!

*  *  *

Böylesi güzel bir destek yazısını "ufukta görülen köstek"le tamamlamak istiyorum!

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, kulübe ait olan Fatih Stadının sularını "dozer" yardımıyla kesmişti!

Hangi dağda kurt öldüyse, ya da "gökten vahiy gelmiş olacak ki" Başkan Dinç, Fatih Stadının sularını yeniden bağladı!

Ancaaak; Karaman'ın koyunu, kısa sürede çıktı oyunu!

Suların bağlanmasının akabinde, Gençlik Spor İl Müdürlüğünden kulübe bir yazı geldi: Tarafımızdan kiralamış bulunduğunuz Fatih Stadının mevcut durumu, yaptığımız sözleşmeye aykırı olduğundan gerekli bakım yapılmadığı takdirde sözleşmeniz feshedilecektir!

Buyrun buradan yakın!

Onun ötesinde, öyle tahmin ediyorum ki, Çankırı Belediyesi tarafından kulüp yönetimine yılların birikintisi olan bir "su faturası" akşama sabaha çıkabilir!

Yönetimde bulundukları 6 yıl süresince 1 tl su parası ödemeyen Çankırı Belediyespor, yönetim el değiştirdikten sonra 1.7 milyon TL borcun dışında + bir su parası borcu ile karşılaşabilir!

Mesela 300 bin TL gibi bir rakamda "borç" peydahlanabilir!

Müneccim değilim ama, Başkan Dinç'in son numarası olarak böylesi bir gelişme ile karşılaşırsak sakın ola şaşırmayın!

İnsanın "sabrını" ve "hayal gücünü" zorlayacak olan baskı ve sindirme politikalarının bu derece artış göstereceğini düşünmek herhalde Çankırı sınırları içerisinde az da olsa toz yutmakla mümkün olabiliyor anlaşılan!

Belediye Başkanı Dinç'in bugün için sergilemiş olduğu durumu az çok tahmin edebiliyorum!

Kendisi olayın farkında!

Neyin mi? Neyin olacak canım, geçmiş yönetim icraatleri için açılan davaların başta Celal Kaman'ı ve daha sonrasında kendisinin de dahil edileceği "yargılanma" sancıları daha şimdiden vücudunu çok kötü fena sarmış vaziyette!

Tarihi Çamaşırhane'den sonra bugünlerde Tarihi Karataş Hamamı restorasyon çalışmaları tamamlandı. Ay sonunda ihaleye çıkarılarak yeni işletmecisi tarafından hizmete açılacak!

Bence işletmeci acilinden Tokat'tan iyi bir tellak getirtsin! Ve Başkan Dinç ile Celal Kaman da "Tokatlı tellak"a abone olsunlar!

Bugüne kadar Tarihi Çamaşırhane'yi ne derece kullandılar bilmiyorum ama, Çankırı Belediyespor yönetiminden üstlerine bulaşan "kir" ancak ve ancak tarihi Karataş Hamamı'nda "Tokatlı tellak" tarafından az da olsa çıkarılma ihtimal mümkün!

Hoş, benim umudum yok ama, umarım "Tokatlı tellak" işinin erbabıdır da, ben yanılırım!

Bu arada söyler misiniz, Başkan Dinç, göreve geldiği günden bu yana Çankırı'da Tarihi Çamaşırhane ve Tarihi Karataş Hamamı'ndan başka hangi işi kotardı!

Boşuna dememişler "at sahibine göre kişner" (!) diye!

Çamaşırhane, hamam... Sırada... Galiba "bornoz tezgahları" Çankırı'ya gelecek!

Ne dersiniz!

Mevla'm neylerse güzel eyler(miş)!

"18'de 18" KAMPANYASI İLE İLGİLİ HESAP NUMARALARI
IBAN TR09 0006 4000 0015 1000 7903 61
İŞ BANKASI ŞUBE KODU 5100  HESAP NO: 0790361

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.