2013'de neler mi yaşanacak?!

"Fala inanma, falsız da kalma" derler ya... Türk kahvesini sevmediğim için 'fal' mevzusu da beni fazlasıyla bozar...

Lakin beni fazlasıyla bozan 'fal'ın ahalinin de umudu olmadığını söylersem yalan olur!

Radyoculuk yaptığım günlerde haftanın bir gününü de "Dök içini rahatla" isimli iki saatlik bir program yapar ve bir bölümünü de 'ses üzerinden kimlik tanıma' şeklinde geçerdim...

Programın bu bölümü o yıllarda (1994) hayli de ilgi görmüştü...

Telefonla bağlanan dinleyiciye yönelttiğim sorulara aldığım kısa 'evet' ve 'hayır' yanıtlarıyla kendisi hakkında 'kendisi ile ilgili' özel bilgiler verirdim!

Ve konuşmanın sonunda telefondaki 'ses' ile ilgili yaptığım yorumların isabet oranı yüzde 90'lar seviyesine kadar ulaşırdı... Bir defasında dinleyicinin ısrarla yalan söylediğini anladığımda 'üzerindeki elbiseyi çıkartırsan daha samimi oluruz' cümlesi karşısında "Allah belanı versin..." diyen son cümleyi duymuş ve görüşmeyi sonlandırmıştık!

Sonradan bana ulaşan o dinleyici "Ben zabıta memuruyum. O gece de nöbetteydim! Söylediğin cümle beni fazlasıyla tahrik etmişti! Son sözlerim için özür dilerim" diyerek işi tatlıya bağlamıştık!

O günlerden bu günlere gelelim ve 2013 yılı içerisinde Çankırı ile ilgili yaşanabilecek olası bazı olayları sıralamak istiyorum:

- Öncelikle yeni yılın ilk yarısında Çankırı'yı temsil eden iki milletvekili arasındaki 'soğuk savaş' bugünküne oranla çok daha yukarılara tırmanır ve siyaset kazanında büyük depremler yaşanır... 

- Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in, yaklaşan yerel seçimler nedeniyle mevcut sinir katsayıları giderek artış gösterir ve daha da çekilmez hal alır!

- Çankırıspor uzun bir aradan sonra mücadele verdiği 2. Lig Kırmızı Grup'ta play-off'a katılmaya hak kazanır ancak gruplarda beklenen başarıyı gösteremeyerek 'vuslat başka bahara kaldı' der...

- Çankırıspor Teknik Direktörü HY ligin ikinci yarısında 18'inci istifasını verir ve Başkan Sevda Karaali bu kez istifayı kabul eder... Takımın başına yeni bir teknik direktör gelir!

- Yeni yılın ilk yarısında Çankırı'da öylesine bir 'skandal' patlar ki, tüm ülke bu olayla Çankırı'yı unutmamak üzere tanımış olur!

- Çankırı milletvekili Av. İdris Şahin, AK Parti içerisinde sürpriz bir göreve atanır!

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasındaki çatışma giderek büyüyecek ve bu çatışmadan Abdullah Gül kazançlı çıkarken, Erdoğan'ın reytingi hayli düşecek. Kendisini sıkıntılı günler beklerken AK Parti içerisindeki Brütüs'lerin sayısının hayli fazla olduğu görülecek!

- Fenerbahçe şampiyon olamayacak ve Aziz Yıldırım başkanlığı bırakacak!

- CHP'de sular kaynayacak ve bu yıl da bir 'kurultay' yapılacak!

- Bütün bunlar yaşanır ve 2013 yılı bitmeden bendeniz 'yeni mehdi' ilan edilir...

Yukarıda sıraladığım olayların hangilerinin yaşanacağını ya da yaşanmayacağını hep birlikte göreceğiz. Ancak şunu bir kez daha belirteyim ki; benim 'fal' ile işim olmaz!

Sizlere sunduğum 'olası olaylar' sadece ve sadece kişisel öngörü... Umarım yanılırım...

Yanılmayı gönülden isteyerek; 2013 yılı başta ülkemiz insanları olmak üzere tüm dünya insanına savaştan uzak, barışla içiçe, sağlıklı ve mutlu günler getirsin...

ÖMER SAĞLAM'A TEŞEKKÜRLER...

2012'nin son haftasında yazı ailemizin önemli isimlerinden Ömer Sağlam'la karşılıklı olarak yollarımızı ayırma kararı aldık. Ben buradan kendisine Sözcü18'e vermiş olduğu katkılardan dolayı 'teşekkür' ediyor bundan sonraki yazı hayatında sayın Sağlam'a başarılar diliyorum...

Not: Okuyucularımız için 2012'nin son günü için hazırladığımız 'tatlı sürprizimiz' teknik nedenlerden dolayı 2013'ün üç ya da dördüncü gününe sarktı! Anlayacağınız hediyenizi o günlerde alabileceksiniz. Özür... (VB)

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
7 Yorum