23 Nisan, Çankırıda coşkuyla kutlandı

23 Nisan, Çankırı'da coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yurtta ve dış temsilciliklerde yapılan

kutlamalarda yaşanan coşku, Çankırı’da da yaşandı.

Tören, Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ile başladı ve başta Valilik ile Belediye Başkanlığında makamlara öğrencilerin devredilmesi ile sürdü.

Çankırı Atatürk Stadında gerçekleştirilen kutlamalara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Burada gerçekleştirilen törene Vali Şemsettin Uzun, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Garnizon Komutanı Topçu Kur. Alb. Bahri Akar, Vali yardımcıları Haldun Aksalman, İbrahim Şahin, Şerefnur Oktay, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Cemal Akbıyık, Ak Parti İl Başkanı Av. İdris Şahin, Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ziya Şimşek, siyasi parti temsilcileri, ordu mensupları, okul öğretmenleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık, Cumhuriyetin bugünlere geliş süreci ile birlikte “Bütün dünyaya bağımsızlığımızı ilan ettiğimiz bu şanlı gün, sadece Türk çocuklarına değil, bütün dünya çocuklarına Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından armağan edilmiş eşsiz bir gündür. Siz çocukların görevi, bu günü armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda ilerleyerek, ulusal seviyemizi uygarlığın doruğuna ulaştırmak olacaktır. Aklın ve bilimin egemen olduğu günümüzde; dünyada yaşanan değişim ve gelişimlerin gerisinde kalmamak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, sizlerin bilgili, kültürlü, donanımlı bireyler olarak yetişip ülkeye hizmet etmenize bağlıdır.” dedi

Öğrenci andı Güneş İlköğretim Okulu öğrencisi Eray Karadana tarafından tüm öğrencilerle birlikte okundu. İlker Tuncay İlköğretim Okulundan Melike Sıla Duran "23 Nisan" isimli, İsmet İnönü İlköğretim Okulundan Recep Yeniköse "23 Nisan Destanı" isimli şiirlerini okudular.

Tören, okul öğrencilerinin bayrak ve flamalar eşliğinde gerçekleştirdikleri geçit, izleyenler tarafından ayakta selamlandı. Geçit töreni sonrasında ilköğretim okullarının öğrenci grupları tarafından hazırlanan gösteriler, stadı dolduran seyirciler tarafından beğeni ile izlendi.

KURŞUNLU'DA 23 NİSAN KUTLAMALARI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kurşunlu ilçesinde de törenlerle kutlandı. Sabah yapılan törenlere İlçe kaymakamı Yıldız Özdoğan ile birlikte ilçe birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Tören alanında ilköğretimde okuyan çocukların yaptıkları gösteriler başta öğrenci velileri olmak üzere törene katılanlar tarafından ilgi ile izlendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler