40 Altın Ödülden bir tanesi Çankırıya

"40 Altın Ödül"den bir tanesi Çankırı'ya

Çankırı'nın evladı olan ve bu yıl Çankırı Belediyespor'da başarılı bir sezon geçiren

Ali Yakup, "Uluslararası 40 Altın Ödül"den biri olan "Gelecek Vaad Eden Sporcu" dalında ödüle layık görüldü.

Büyük Anadolu Birliği tarafından düzenelenen ve 81 ildeki sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin oluşturduğu juri tarafından değerlendirilen "Uluslar arası 40 Altın Ödül” yarışması bu yıl “Gelecek Vaad Eden Sporcu” dalında bu yıl ödülü Ali Yakup kazandı.

18 Mayıs 2010 Salı günü Ankara - Söğütözü Ramada Otel'de gerçekleştirilecek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı ödül töreni TRT5'ten canlı olarak yayınlanacak.

ALİ YAKUP: ÇOK MUTLUYUM
Dün Trabzon/Of Şehir stadında ligin son maçına sahaya takımının başında "kaptan" olarak çıkan Ali Yakup ile yaptığımız görüşmede "Çok mutluyum. Böylesi genç bir yaşta Çankırı Belediyespor takımında sahaya kaptan olarak çıkmak benim için büyük onur ve gurur kaynağı. Bana güvenenleri mahcup etmemek için daha çok çalışacak ve uzun yıllar futbol dünyasının içinde olmanın gayretinde olacağım" dedi.

Genç futbolcu Ali Yakup'a ödül ile ilgili olarak düşüncelerini sorduğumuzda "Ne diyeceğimi bilemiyorum. Beni bu ödüle layık görenlere ve başta Kulüp Başkanımız Sevda hanıma, hocalarımıma ayrı ayrı şükranlarımı sunarım. Böylesi bir ödülü bu yıl Çankırı'ya kazandırmış olmakla büyük gurur duyuyorum. Kazandığım ödülün alt yapıdaki genç kardeşlerime ve yeni yetişen Çankırılı gençlere büyük bir teşvik olacağını düşünüyorum." dedi.

BAŞKAN ŞİRECİ: ALİ YAKUPLAR'I YETİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ
1990 yılında işçi bir ailenin 4'üncü çocuğu olarak Çankırı'da dünyaya gelen Ali Yakup, futbol hayatına Çankırı'da başlayarak Belediyespor alt yapısında yetişti. 2009-2010 futbol sezonunda yeni yönetimin ve Kulüp Başkanı Sevda Karaali Şireci ile teknik heyetin kendisiyle yakından ilgilenmesi sayesinde kısa sürede önemli mesafeler katetti.

Başkan Şireci "Genç bir evladımızın böylesi büyük bir ödüle layık görülmesi bizleri fazlasıyla sevindirmiştir. Kulüp yönetimi olarak Çankırı'dan genç değerlerin Türk futboluna kazandırılması yönünde gösterdiğimiz gayret her geçen yıl giderek artarak devam edecektir. Teknik heyetimizle birlikte Ali Yakup'un gösterdiği gayret ve çabayı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Fotoğraf 2: Ali Yakup Of deplasmanında takımının başına kaptan olarak çıktı (Fotoğraf: Sözcü18.com/Özel)
 
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler