50 yolcu son anda kurtarıldı

50 yolcu son anda kurtarıldı

Faciaya ramak kaldı. TIR şoförünün son anda uyarısı ile 50 yolcu yanmaktan kurtuldu.

Rize'den Gaziantep yönüne giden şehirlerarası yolcu otobüsü, Samsun'un Kavak ilçesinde motor bölümünden çıkan yangın sonucu tamamen yandı. Yoldan geçen bir tır sürücüsünün uyarısı üzerine fark edilen yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

50 YOLCU SON ANDA KURTULDU
Rize'den Gaziantep yönüne giden Erşat Taşkın yönetimindeki 46 E 4946 plakalı şehirlerarası yolcu otobüsü, Çakallı yöresinde motor bölümünden çıkan alevlerin fark edilmesi üzerine yol kenarına park etti.

Sürücü Taşkın ve beraberindeki 3 personelin yardımlarıyla araçtaki 50 yolcu kısa sürede tahliye edildi.

Sürücü Erşat Taşkın, daha sonra yanan otobüsü, yolculara zarar vermemesi için yaklaşık 200 metre ileri çekti.

Kısa sürede otobüsün tamamına dağılan yangın, olay yerine sevk edilen Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Kavak Belediyesi itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu yaklaşık bir saatte söndürülebildi.

Ekiplerin müdahalesi öncesinde bazı yolcuların otobüsün yangın tüpleriyle yangına müdahale etmek istediği, ancak tüpleri bir türlü çalıştıramadıkları iddia edildi.

ŞOFÖR YANAN OTOBÜSÜ 200 METRE İLERİ ALDI
Olayın şokunu yaşayan araç sürücüsü Erşat Taşkın, aynı istikamette seyreden bir tır sürücüsünün alevleri fark etmesi sonucu otobüsün yanına yaklaşarak kendisini uyardığını söyledi. Taşkın, bunun üzerine derhal yol kenarında durduğunu ve beraberindeki üç personelle birlikte yolcuları hemen tahliye ettiğini anlattı.

Yolcuların güvenliği için aracı olay yerinden uzaklaştırdığını belirten Taşkın, itfaiye ekiplerinin müdahalesine rağmen aracın tamamen yandığını ifade etti. Olayda ölen ya da yaralanan olmamasının tek tesellileri olduğunu kaydeden Taşkın, bagajların da zarar gördüğü yangın sonrasında daha fazla mağduriyet yaşanmaması için yolcuların Samsun'dan istenen bir başka otobüsle Gaziantep'e götürüleceğini bildirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler