7 yıl önce kaybolan adamın kemikleri ormanda bulundu

7 yıl önce kaybolan adamın kemikleri ormanda bulundu

Köylüler tarafından ormanda bulunan kafatası ile kemiklerin, 24 Kasım 2015’te kaybolan epilepsi hastası Hasan Germiç’e ait olduğu belirlendi.

GÜMÜŞHANE'nin Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş köyüne 4 kilometre mesafedeki ormanda, 6 ay önce hayvanları için ot toplayan köylüler, çalıların arasında insan kemikleri ve kafatası buldu. İhbar üzerine olay yeri inceleme ekipleri çalışma başlattı. Kafatası ve kemikler birer birer toplanarak kriminal laboratuvara gönderildi.

Kemiklerin, ilçede 24 Kasım 2015'te kaybolan epilepsi hastası Hasan Germiç’e (49) ait olduğu belirlendi.

GERMİÇ'İN ÖLÜM NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Edinilen bilgiye göre Hasan Germiç’in yeğeni Meryem Meral, olaya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Dayımın kaybolduğu gün köyde arama çalışması yaptık. Dayım epilepsi hastasıydı ve bir yerde nöbet geçirip kalabileceğini düşündük. Köyümüz engebeli bir araziye sahip olduğu için yuvarlanıp bir yere düşmüş olacağını düşündük. Sonrasında kolluk kuvvetlerinin de katılımıyla arama çalışmaları genişletildi. Geçen 7 yıllık sürede dayıma ait herhangi bir ize ulaşılamadı. Ancak 6 ay önce köyümüzde kafatası ve kemikler bulundu. Kemiklerin yanında ise elbiseler bulundu. Yengem Cevahir Germiç, bulunan elbiselerin dayıma ait olduğunu söyledi. Kemikler yetkililer tarafından kriminal laboratuvara incelemeye gönderildi. İncelemeler sonucunda kemiklerin dayım Hasan Germiç’e ait olduğu yetkililer tarafından bize bildirildi."

"DAYIMIN ORAYA KENDİSİNİN ÇIKABİLECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUZ"

Hasan Germiç’in doğal yollarla öldüğüne inanmadıklarını belirten Meryem Meral, "Ailecek bu şekilde düşünüyoruz. Kemiklerin bulunduğu bölge dağlık ve engebeli bir arazi. Dayımın oraya kendisinin çıkabileceğini düşünmüyoruz. Dayımın ölümüne birilerinin sebep olduğunu düşünüyoruz. Yapılan çalışmalar sonucunda dayımın ölümünde kimin veya kimlerin parmağı varsa bulanacağına inanıyoruz. Er ya da geç adalet yerini bulacaktır." diye konuştu.

"ARTIK BİR MEZARI OLACAK VE MEZARI BAŞINDA DUA OKUYABİLECEĞİZ"

Meryem Meral, "Biz dayımın öldüğünü düşünüyorduk ancak bir mezarının olmaması bizi üzüyordu. Kemikler dayıma ait çıktı. Dayımın artık bir mezarı olacak ve mezarı başında dua okuyabileceğiz. Bu bizi biraz olsa da teselli etti" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler