80 yaşında da ŞAMPİYON olunur!

80 yaşında da ŞAMPİYON olunur!

Dün başlayan 46. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Çankırı İl Halk

Kütüphanesinde gerçekleştirilen program çerçevesinde, kitap okuma yarışmasında 80 yaşındaki Tevhit Çubukçuoğlu “bir yıl içerisinde en fazla kitap okuyan üyeler" dalında 61 kitap okuyarak birinci oldu.

14 yaşından bu yana sürekli kitap okuduğunu söyleyen Çubukçuoğlu, çocukluğundan beri polisiye romanlara ilgi duyduğunu belirterek, "Bu yaşıma kadar aldığım kitapları saklasaydım kocaman bir kütüphanem olurdu." dedi.

İlkokul mezunu olmasına rağmen okuma tutkusundan vazgeçmediğini kaydeden Çubukçuoğlu, ortalama olarak haftada bir kitap okuduğunu belirtti.

İlk okuduğu kitabı hatırlamadığını söyleyen Çubukçuoğlu, kitap okuma serüvenini şu cümlelerle özetledi: “Çocukluğumuzda yükselen bir değer vardı. Bu değer Cumhuriyetti ve çok okumamız, çok çalışmamız gerekiyordu. Bizim dönemimiz, hayatını kaybeden ve hala hayatta olan yazarlarımızın gençlik dönemleriydi. Onlar yazar biz de sabırsızlıkla okurduk. O zamanlar bir kitaba ulaşmak zor ve zahmetliydi, sonraları ise yine bu ihtiyacı kütüphanelerden karşılardık.”

TORUNU ŞEYMA DA RESİM DALINDA BİRİNCİ OLDU...
80 yaşındaki "kitap okuma kurdu" Tevhit Çubukçuoğlu’nun Güneş İlköğretim Okulu öğrencisi 10 yaşındaki torunu Şeyma ise resim dalında birinci oldu.

Sanata büyük ilgi duyduklarını dile getiren Şeyma, dedesinin kitap okuma tutkusuna hayran olduğunu dile getirerek “Dedem sürekli kitap okuyor, ben de resim yapıyorum. Dedem gibi ben de çok kitap okumak istiyorum ama okul dışında kalan zamanımın çoğunu resim yaparak geçiriyorum. Dedem zaman zaman bana kitap hediye ediyor, okumaya çalışıyorum ama bitiremiyorum. Dedemin hediye kitaplarını rafta biriktiriyorum.” dedi. (Kaynak: Karatekin gazetesi)

Fotoğraf: 80 yaşındaki Tevhit Çubukçuoğlu torunu Şeyma ile birlikte ödül almanın mutluluğunu yaşıyor.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler