Türkiye A Milli takımın FIFA Dünya Kupası play-off’taki rakibi Portekiz

Türkiye A Milli takımın FIFA Dünya Kupası play-off’taki rakibi Portekiz

Türkiye A Milli takımının FIFA Dünya Kupası play-off turunda karşılaşacağı rakibi belli oldu. 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turu kura çekimi sonucu Portekiz ile eşleştik.

A Milli Futbol Takımı’nın 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turundaki rakibi çekilen kuralar sonucu belli oldu… Eleme gruplarında ikinci sırada yer alan 10 takım ve Uluslar Ligi’nden gelecek 2 takımın yer alacağı play-off etabında 6 takım Dünya Kupası bileti almaya hak kazanacak. G Grubu’nu Hollanda’nın arkasında 21 puanla ikinci sırada tamamlayan A Milli Takım’ın kura çekimi sonucu rakibi Portekiz oldu. Milli takımımız Portekiz’i geçmesi halinde İtalya-Kuzey Makedonya galibiyle finalde karşı karşıya gelecek.

C YOLU:

  • İTALYA-KUZEY MAKEDONYA
  • PORTEKİZ-TÜRKİYE

A YOLU:

  • İSKOÇYA-UKRAYNA
  • GALLER-AVUSTURYA

B YOLU:

  • RUSYA-POLONYA
  • İSVEÇ-ÇEK CUMHURİYETİ

KURA ÇEKİMİ PROSEDÜRÜ

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nin play-off aşamasında uygulanacak yeni formatla birlikte, takımların finallere gidebilmek için ilk kez iki rakibini birden geçmesi gerekecek. Play-off kura çekimine, Avrupa Elemeleri'nde gruplarını ikinci sırada tamamlayan 10 takım ile 2020/21 UEFA Uluslar Ligi genel sıralamasında en üst sırada bulunan ve Dünya Kupası eleme gruplarında ilk ikiye giremeyen 2 ekip katılacak.

Kura çekiminde 12 takım 4'erli 3 play-off yoluna ayrılacak. Tek maçlı eliminasyon sistemine göre oynanacak yarı final ve final maçlarının ardından play-off etabından toplam 3 takım daha Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası için final bileti almış olacak.

MAÇLARIN OYNANACAĞI TARİHLER

Avrupa Elemeleri'nden gelen en iyi 6 ikinci kur'ada seri başı olacak ve bu takımlar yarı final karşılaşmalarını kendi sahalarında oynayacak. Final maçlarının ev sahipleri ise yarı final eşleşmelerinin belirlenmesinin hemen ardından başka bir kur'a ile tespit edilecek. Play-offlarda yarı final maçları 24 Mart 2022, final maçları ise 29 Mart 2022 tarihinde oynanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.