Afganistan’da hava kuvvetlerinden büyük skandal… Teröristler yerine çiftçileri vurdular!

Afganistan’da hava kuvvetlerinden büyük skandal… Teröristler yerine çiftçileri vurdular!

Reuters'ın son dakika geçtiği habere göre teröristlere yönelik operasyon düzenleyen hava kuvvetleri, yanlışlıkla çiftçileri hedef aldı. Bombalı araç saldırısında 20 kişi hayatını kaybederken, hava kuvvetlerinin operasyonunda ise 30 sivil can verdi.

Bu sabah Taliban'ın hastaneye bomba yüklü kamyonla saldırdığı Afganistan'da, saatler sonra yeni bir bombardıman haberi geldi. Afgan hava kuvvetlerinin ABD desteğiyle ülkenin doğusundaki düzenlediği drone saldırısında siviller vuruldu.

Resmi açıklamaya göre, Afgan hava kuvvetlerinin ABD desteğiyle ülkenin doğusundaki düzenlediği drone saldırısında siviller vuruldu.

Reuters'a bilgi veren yetkililer, saklanan DEAŞ teröristlerini vurmak isteyen insansız hava aracı yanlışlıkla bir tarlanın yanındaki çiftçileri bombaladı.

En az 30 tarım çalışanının öldüğü saldırı noktasında 40 kişi de yaralandı.

BOMBA YÜKLÜ KAMYON HASTANEYİ YOK ETTİ
Afganistan'da bugün sabahki saldırının adresi ise, Zabul vilayetinin başkenti Kalat'dı. Taliban örgütünün bomba yüklediği kamyonu sürdüğü hastane yerle bir oldu, en az 20 kişi öldü. Reuters haber ajansı, 95 yaralının hastane enkazından çıkarıldığını bildiriyor.

Saldırıyı üstlenen Taliban, hedefin hastane değil yakındaki askeri üs olduğunu savunuyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.