Ömer Lütfi KANBUROĞLU

Ömer Lütfi KANBUROĞLU

Ahmak olup kurtulmak mümkün mü?

Ben ahmak değildim; bu insanların işlediği "vatan hainliği" suçuna ortak olmamak için 2011 yılında görevimden ayrılmayı tercih ettim ama hergün beraber çalıştığım mesai arkadaşlarım başbakan yardımcısı, bakan ve milletvekili oldular.

Ben ahmak değildim çünkü; evinin penceresinden dışarı bakanların dahi darbe olduğunu anladığı bir ortamda sana haber vereceğime koruma müdürünü arayıp mevcudundaki teçhizatı sormadım, sonra Genelkurmay Başkanı ile görüşmeyi yeğlemedim.

Ergenekon ve Balyoz operasyonlarının yılmaz destekçisi olup, Feto terör örgütü mensuplarıyla beraber bu millete, bu devlete, bu bayrağa kin kusup sonra da Başdanışman olarak kapağı attığı yerde bugün Feto Terör örgütüne karşıymış gibi demeçler vererek takiye yapmaya çalışmadım.

Terör örgütü cemaat üyeleri bugün bayrağı kaptıkları gibi miting meydanlarında sabahlıyorlar, resimlerini çekip sosyal medyada paylaşarak, Fetullah Gülen’e küfür ediyorlar.

Bazıları ben “ahmakmışım” diyerek sıyrılmaya çalışıyor.

Peki, ben ahmak değildim;

Geçmişte bu kumpasın içinde yer almak istemedim;

Ahlaksız ve şerefsiz olmadığım için onlara uymadım…

Öyleyse ben ve benim gibi olanların suçu ne?

Yükselmek için ahmak, kazanmak için şerefsiz mi olmak gerekiyor?

Sınav sorularının cevaplarını alarak kazanan binlerce insan şimdi “ahmak, kandırılmış, zavallı ve dini bütün” ise alnının teri ile çalışıp hiçbir yere giremeyerek sürünen insanlara ne ad vereceğiz?

Yapılması gereken bellidir:

Bugün meydanlarda bayrak sallayıp selfie yaparak Fetullah Gülen’e küfreden binlerce cemaat mensubuna bakarak değil, cemaz ül evveline göre karar vereceksin.

Adam Feto’nun dersanesine-okuluna gitmiş, soruları-cevapları almış, sınavları haybeden geçmiş, haybeden atanmış, her şeyi haybeden kazanmış, şimdi eline bayrağı almış meydanlarda fink atıyor.

Bugün “ben böyle olduklarını bilmiyordum” demesi yeterli mi?

Dünyanın neresinde görülmüş “ahmak” olduğunu itiraf edenin yükseldiği, izzet ve ikbal gördüğü…

Bilenle bilmeyen arasındaki fark işte budur, bence yeni MİT müsteşarı Sayın Cumhurbaşkanımızın eniştesi olmalıdır; çünkü kendisi yetkililerden daha fazla bilgiye sahip olduğunu ispat etmiştir. Görünen o ki bu göreve fazlası ile layıktır…

Feto terör örgütü mensuplarının gittikleri dershaneler, kazandıkları okullar, kaldıkları yurtlar ve aldıkları burslar bellidir; şimdi hepsinin meydan meydan gezip Fetullah Gülen’e küfür ederek takiye yapıyor olmaları hiçbir şey değiştirmemelidir.

Muhtaç olduğunuz istihbarat herkesin cemaz ül evvelinde mevcuttur, bu kadar basit…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
3 Yorum