Ak Parti Çerkeş ve Yapraklı İlçe teşkilatları feshedildi!

Ak Parti Çerkeş ve Yapraklı İlçe teşkilatları feshedildi!

Ak Parti Genel Merkezi tarafından Çankırı'ya bağlı başta Çerkeş

İlçe Başkanı Ersan Eren olmak üzere, Yapraklı İlçe Başkanı Mustafa Yiğitbaşı, Korgun İlçe Başkanı Kamil Akel ve Atkaracalar İlçe Başkanı Ali Osman Göl başkanlığındaki ilçe teşkilatları görevlerinden alındı.

Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği ilk bilgilere göre, uzun süredir görevden alınması beklenilen Yapraklı İlçe Başkanı Mustafa Yiğitbaşı ile Atkaracalar İlçe Başkanı Ali Osman Göl’ün ve teşkilatlarının feshi, çok büyük sürpriz olarak görülmedi.

Ancak, görevden alınan ilçe teşkilatları arasında Çerkeş’in bulunması siyasiler ve parti tabanında büyük bir sürpriz olarak nitelendirildi. Ak Parti Çerkeş İlçe Başkanlığı görevini “kurucu başkanlıktan” bu yana sürdüren Ersan Eren’in, görevden alınması ile ilgili olarak ortaya konulan nedenler arasında “kan değişimine gerek var” düşüncesinin ağır bastığı öğrenildi.

İL BAŞKANI ŞAHİN: GENEL MERKEZİN TAKDİRİ...
Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Ak Parti İl Başkanı Av. İdris Şahin “Yaşanılan durum tamamen Genel Merkezimizin almış olduğu bir karar. Bizler, ilçe teşkilatlarımızın içinde bulundukları mevcut durumla ilgili düşüncelerimizi belirttik. Atkaracalar İlçe Başkanımız İstanbul’a yerleştiği için faydalı olamıyordu. Korgun İlçe Başkanımız da memuriyete başladı. Yapraklı ve Çerkeş ilçe teşkilatlarının görevden alınma gerekçelerini soruyorsanız, siyaset bir bayrak yarışıdır. Görevden alınan arkadaşlarımızın da partimize emekleri geçmiştir. Bundan böyle de bu arkadaşlarımızla birlikte Ak Partinin başarılı olması için ter akıtacağız. Yaşanan sürecin bu şekilde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ SUAT KINIKLIOĞLU:
KAN DEĞİŞİMİ ŞARTTI!
Ak Parti Genel Merkezinde yapılan değerlendirme sonucu görevlerinden alınan Yapraklı ve Çerkeş ilçe teşkilatları ile ilgili olarak kendisiyle görüştüğümüz milletvekili Suat Kınıklıoğlu “Atkaracalar ve Korgun ilçe teşkilatlarındaki değişimi zorunlu olarak algılamak gerekir. Yapraklı ve Çerkeş ilçe teşkilatlarındaki değişimi de kan değişimi olarak düşünebiliriz. Benim Çerkeş teşkilatı ile ilgili söyleyebileceğim tek cümle, oluşturulacak yeni yönetimde Ersan Eren mutlaka olmalıdır.” dedi.

YENİ BAŞKANLAR KİM OLUR?
Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre görevden alınan Ak Parti Korgun, Atkaracalar, Yapraklı ve Çerkeş ilçe teşkilatlarına atanabilecek isimler şöyle:

Korgun İlçe Başkanlığına Şaban Hasgül, Atkaracalar İlçe Başkanlığına Veysel Yartaşı, Yapraklı İlçe Başkanlığına Mahir Özdemir ve Çerkeş İlçe Başkanlığına Cemalettin Özkaya'nın başkanlığında yeni yönetim kurulları oluşturulabilir.

Fotoğraf 1: Görevden alınması siyasi çevrelerde büyük sürpriz olarak değerlendirilen Ak Parti Çerkeş İlçe Başkanı Ersan Eren. Fotoğraf 2: Görevden alınan Yapraklı ilçe başkanı Mustafa Yiğitbaşı.


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler