AK Parti İl Başkanı Şahin: Çankırıyı en iyi biz biliriz!

AK Parti İl Başkanı Şahin: Çankırı'yı en iyi biz biliriz!

AK Parti İl İstişare toplantısı bugün (pazar) Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde

gerçekleştirildi. Koordinatör olarak Sivas Milletvekili Selami Uzun’un katıldığı istişare toplantısının divan başkanlığını AK Parti İl Başkan Yardımcısı Erdal Yıldız yaparken, milletvekili Suat Kınıklıoğlu ile birlikte, hava muhalefeti nedeniyle ilçelerden katılımın beklenen düzeyde olmadığı da görüldü.

İstişare toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı İdris Şahin, gündeme dair konulara değindi ve salondakilere 7 yıl öncesini hayal etmelerini istedi. 7 yıl önce uçağa binmeye korkan bir iktidarın olduğunu belirten Şahin, “7 yıl önce toplanamayan bir kabine ve toplandığında sorunlar yaşanan bir dönem vardı. Faizlerin yüzde 100’ü geçtiği bir dönemden tek rakamların yaşandığı bir döneme gelindi. Şimdi 50 bin TL kredi alan bir esnafımız 1 yıl sonra 53 bin TL’nin üzerinde bir rakam ödüyor” dedi.

Bir haftadır şahsına yönelik yıpratma kampanyalarının yapıldığını söyleyen Şahin, “Seçimlerden öncede MHP ve CHP ortak hareket ediyordu şimdi de ortak beyanatlar veriyorlar. Herkes tabi ki fikrini açıkça söyleyecek. Ama bizler onlar gibi düşünseydik şu anda buralarda olmazdık. Başkanın biri ‘Kendine gel başkan burası Çankırı’ diyor. Evet burası Çankırı, bunu en iyi biz biliriz. Gitmediğimiz ilçe ve köy kalmadı. Çankırı’yı en iyi biz biliriz” dedi.

YAKINDA MUSLUKLARDAN TATLI SU AKACAK!
İl başkanından sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Yerel hizmet hamlesi her türlü engellemelere rağmen devam ediyor” dedi. Yapılan çalışmalara değinen Dinç, “Her türlü engellemelere rağmen projeleri ancak geciktirebilirler. Bu engellemeler Çankırı’ya gelen öğrencilerin bazılarının geri dönüşlerine neden oldu. Biz üniversite gençliği için sosyal ve konut projelerini en kısa zamanda hayata geçirmeyi planlamıştık. Öğrenci sayısı gün geçtikçe artacak” dedi

TOKİ ile ilgili projelere değinen Dinç, “Damlamca denilen yerde 50 kişiden 46’sı ile anlaştık. Geri kalanlar için kamulaştırma yapacağız. İlkbahar’da kazmayı vuracağız. Orada da engellemeler yapıldı ama bunu aştık. Fakirler için konut yapımı için Simtuz ile ekmek fabrikası arasında belediyeye ait bir yeri gösterdik Sonuçlandığı zaman buraya fakir vatandaşlarımız için 380 konut yapımı gerçekleştirilecek ve ilkbaharda kazma vurulacak” dedi.

Alt yapı çalışmalarına da değinen Dinç, “Şu anda yapılan elektrik ve doğal gaz çalışmaları nedeniyle yollarımızda büyük sorun meydana geldi. 30 yılda atılan asfaltı bizden 2 günde atmamızı bekliyorlar. Bu mümkün mü? Çevre ve Orman Bakanlığının katkıları ile hayata geçireceğimiz proje sayesinde Çankırı’nın tüm alt yapısı sıfırdan yapılacak. Güldürcek suyunda sona gelindi ve yakında musluklardan tatlı su akacak. Vatan, millet, Sakarya edebiyatı yapanlar üzülecek ama onlara da şimdiden afiyet olsun diyorum” dedi.

AKMAN: GÜNDEMİ BELİRLEYEN BİR ÜLKEYİZ
“Gündemi belirlenen değil gündemi belirleyen bir döneme geldik” diyen milletvekili Nurettin Akman, “2000’li dönem Osmanlı’nın hasta adam dönemine benzetiliyordu. Ama şu anda nerelere geldik. Bu iyi bir yönetim ile meydana geldi. Artık gündemi belirleyen bir ülkeyiz” dedi.

2010 yılının Çankırı’da yolların tamamlanacağı bir yıl olacağını aktaran Akman, “Tüm yollarımız tamamlanacak. Ayrıca 150 trilyonluk bir proje olan Hamzalı Barajı da Çankırı’nın hizmetine sunulacak. Kale altına yapılacak olan 3 bin 500 konutun bir an önce başlaması için başkan gayret etmeli. TOKİ kazma vurmaya hazır” dedi. Akman ayrıca 5084 Sayılı yasanın 3 yıl daha uzatılacağını aktardı. (Karatekin gazetesinin katkılarıyla)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler