Ak Parti İl Başkanının hukuk bürosunda şüpheli soygun!

Ak Parti İl Başkanının hukuk bürosunda şüpheli soygun!

Ak Parti İl Başkanı ve Çankırı Baro Başkanı Av. İdris Şahin'in

Buğday Pazarı Ada Apartmanındaki hukuk bürosu dün gece kimliği belirlenemeyen kişi tarafından soyuldu. Şüpheli hırsız işyerinden sadece bilgisayarları alarak ayrıldı.

Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre dün gece saat 21.30 sularında Av. İdris Şahin'in Buğday Pazarı Ada Apartmanındaki bürosuna kapıyı zorlayarak giriyor. İçerideki odaları dolaşan şüpheli hırsız, bazı çekmecelerde bulunan yaklaşık 1.500 TL dolayındaki nakit paralara hiç dokunmadan, büroda hizmet veren çalışan avukatlara ait masa üstü bilgisayarları ve ayrıca bağımsız olarak işlev gören laptop bilgisayar olmak üzere 3 masaüstü + bir laptopu alarak işyerinden ayrılıyor ve binanın önünde bekleyen özel araçla olay yerinden uzaklaşarak şimdilik kayıplara karışıyor.

Sabah saatlerinde işyerine gelen büro sekreteri, kapının açık ve kilit göbeğinin yerinde olmadığını görünce olayın vehametini anlayarak hemen işvereni Av. İdris Şahin'i arıyor. Polise yapılan ihbarla birlikte olay yerine gelen Hırsızlık Bürosu ekipleri gerekli ifadeleri aldıktan sonra, çevrede bulunan güvenlik kameralarına el koydular. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

İDRİS ŞAHİN: TUHAF BİR HIRSIZLIK OLAYI!
Hukuk bürosunun hırsız ya da hırsızlar tarafından "soyulmasından" sonra kendisine ulaştığımız Ak Parti İl Başkanı ve Çankırı Barosu Başkanı Av. İdris Şahin "Sonuca baktığımızda oldukça tuhaf karşıladığım bir hırsızlık olayı. Neden derseniz, arkadaşlarımın çalışma masalarına ait çekmecelerde yaklaşık 1.500 TL. dolayında nakit paraya hiç dokunulmamış. Ya hırsız dijital alet meraklısı ya da başka düşüncelerle iki arkadaşımıza ait masa üstü bilgisayar ile sekreter arkadaşımızın kullandığı laptopu alınmış. Polis gerekli incelemeyi titizlikle sürdürüyor." dedi.

YOZGAT BARO VE AK PARTİ İL BAŞKANIN DA BÜROSU SOYULMUŞTU!
2009'un Aralık ayında (8 Aralık) AK Parti Yozgat İl Başkanı ve Yozgat Barosu Başkanı Avukat Yusuf Başer’in şehir merkezindeki bürosu soyulmuştu. Bürodaki kıymetli evrak kasasını da açan hırsızlar, kasadan yaklaşık 10 bin TL, bazı değerli çek ve senetler ile Başer’in makam masasında bulunan dizüstü bilgisayarını çalmışlardı.

BENZEŞ AÇIKLAMALARIN KURBANI MI OLDULAR?
Sözcü18.com
olarak geriye dönük yaptığımız haber analizlerinde Türkiye Barolar Birliği'nin Ergenekon soruşturmasına karşı tavır alması üzerine aralarında Yozgat ve Çankırı Baro Başkanlarının da bulunduğu 22 baro yönetimi, "TBB'nin siyasallaştığını ve bir parti gibi hareket ettiğini" belirterek 'değişim' bayrağı açmıştı. Ve bu 'bayrak açma' eylemi içerisinde Yozgat ve Çankırı Baro Başkanları da "Ergenekon" karşıtı söylemlerde bulunmuşlardı. İşte, 8 Aralık'ta bürosu soyulan Yozgat Baro Başkanı Avukat Yusuf Başer'in ve 30 Aralık günü işyerine girilerek bilgisayarları çalınan Avukat İdris Şahin'in o günlerde ulusal basına yansıyan açıklamaları.

YARGIÇLAR DEVLETİ İSTİYORLAR
Türkiye Barolar Birliğinin anti demokratik duruşuna tepki gösteren Anadolu hareketine öncülük eden Yozgat Barosu Başkanı Yusuf Başer “Türkiye'nin bir hukuk devleti olmasını herkesten daha çok istiyoruz. Ama İstanbul Barosu ve Barolar Birliğinin toplumsal olaylara yaklaşımı hukuk devletinden ziyade yargıçlar devleti olma hevesinin göstergesi" dedi.

Barolar Birliği'nin Ergenekon soruşturmasına sahip çıkarak darbecileri savunduğunu belirten Başer, "Baroların yapması gereken, kim tarafından nasıl yapılırsa yapılsın hukuksuzluğa karşı olmaktır. Barolar Birliği bizi çağırıyor. Başkan bir konuşma yapıyor. Sanki tüm baroların görüşüymüş gibi lanse etmeye çalışıyorlar. Biz artık onlara tahammül edemez hale geldik" şeklinde konuştu.

CHP İLE KOLKOLA GİRİYORLAR
Çankırı Baro Başkanı İdris Şahin, İstanbul Barosu ve TBB'nin CHP'lilerle birlikte hareket ederek Ergenekon soruşturmasına karşı tavır almasının toplumu gerdiğini söyledi.

Şahin şöyle konuştu: “İstanbul Barosu'nun Ergenekon süreci içinde yaptığı açıklama ve söylemlerle ıslak imza tartışması ve açılımlar konusundaki tutumları hukukun dışında siyasi bir düşünceyle hareket ettiklerinin göstergesidir. Bundan sonra Anadolu'nun, TBB'nin gerçek sahiplerinin sesi daha yüksek çıkacaktır.”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler