AK Partili başkan işçisini ayağından vurdu!

AK Partili başkan işçisini ayağından vurdu!

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin

Gürkan, kendisine bıçaklı saldırıda bulunan işçiyi ayağından vurduğu iddiasıyla polis tarafından gözaltına alındı.

Malatya'nın Battalgazi ilçe belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışırken 2 gün önce işine son verilen Mustafa D'nin AK Partili Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından silahla bacağından vurularak yaralandığı bildirildi.

Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki gün önce Mustafa D'nin, Başkan Selahattin Gürkan'ı bir arkadaşının cep telefonuyla arayarak tehdit ve hakaret ettiğini belirtti.

Şikayet üzerine gözaltına alınan Mustafa D. ve arkadaşının adliyeye sevkedildiğini ifade eden Kahya, Mustafa D'nin serbest, diğer arkadaşının ise denetimli serbestlik cezası aldığını söyledi.

Bu sabah Mustafa D'nin belediye binası önüne gelerek tartıştığı Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a tekme attığını kaydeden Kahya, "Bunun üzerine başkanın şoförü ve aynı zamanda koruması olan Selçuk K, araya giriyor. Mustafa D, Selçuk K'yi arkadan bıçakla yaralıyor. Başkan Selahattin Gürkan da Mustafa D'ye silahla karşılık veriyor ve bacağından yaralıyor" diye konuştu.

Kahya, Selahattin Gürkan'ın ifadesi alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldüğünü kaydetti. Görgü tanıkları ifadelerinde, belediyede temizlik işçisi olarak çalışırken işten çıkartılan Mustafa D'nin bu sabah Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile görüşmeye geldiğini, çıkan tartışma sonucu, Mustafa D'nin Selçuk K'yi bıçakla yaraladığını, Selçuk K'nin de Mustafa D'yi silahla bacağından vurduğunu söylemişti. (Kaynak: mynet.com/aa)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler