Ak Partiye geçti, araçlar geldi!

Ak Parti'ye geçti, araçlar geldi!

Sürpriz bir kararla MHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçen, rozetini Başbakan Erdoğan’ın taktığı Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp’e Başkan Gökçek’in talimatıyla hibe araçlar gönderildi.

Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp, yaptığı basın toplantısında, Beypazarı’na daha iyi hizmet verebilmek için öncelikle Ankara Büyükşehir belediyesinden ilk etapta 2 çöp aracı, aynı anda 4 cenazeyi birlikte alabilecek cenaze aracı ve büyük ihtiyaç duydukları 1 iş makinesini araç filosuna kattıklarını anlattı. Başkan M. Cengiz Özalp, "Süpürge kamyonu ise pazartesi günü Beypazarı’na gelecek. Aynı zamanda gönderilen tabutların bir çoğunu köylere gönderdik" dedi.

YAPILACAK ÇALIŞMALARI ANLATTI
Başkan Özalp, Beypazarı’nın ihtiyacı olan parklarla rekreasyon alanlarının yapımı ile ilgili bu hafta içerisinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden gelen yetkililerin hızlı biçimde Atatürk ve Diriliş parklarındaki yaklaşık 17 dönüm rekreasyon alanının spor ve park olarak yapımı için çizimlere başladığını hatırlattı. Hıdırlık Tepesi’ni hızla turizm sezonuna yetiştirip, ilçeye gelen turistlere güzel kuş bakışı seyir yapabilecekleri alan şekline getirmeyi hedeflediklerini de belirten Başkan Özalp, yapılacak çalışmaları anlatırken şunları söyledi:
"Beypazarı’nın en büyük eksiği olan altyapımızla ilgili önümüzdeki haftalar içersinde İnözü Deresi’nde açacağımız 4 yeni kuyu ile inşallah oradan bulacağımız iyi suyla Beypazarı’nın sağlıklı su ihtiyacını karşılayacağız. Bu hafta ASKİ ile yapacağımız görüşmelerle de hızlı bir şekilde şehir içersindeki su, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları yenilendikten sonra kısmet olursa kaldırım ve asfaltımızı bitirip, Beypazarı’nın ihtiyacı olan altyapıyı tamamlamak hedefindeyim. İnşallah kalan görev sürem içerisinde hızla Beypazarı’nın bu ihtiyaçları giderilecektir."

"TURİZMDEKİ ÇITAYI YÜKSELTECEĞİZ"
Başkan Özalp, bundan sonra da sosyal faaliyetler kapsamında neler yapabileceğini belirleyip, çalışmaları hızlandıracaklarını söyledi. Özalp, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beypazarı’nın gelmiş olduğu turizmdeki yeri aşikar. Bundan sonra altyapımızı tamamlar tamamlamaz turizmdeki çıtayı yükseltmek istiyoruz. İşte yapılacak olan termal tesislerimiz ve Birleşmiş Milletler ile geçen hafta imzaladığımız bir proje dahilinde de İnözü Vadisi&ndeki trakking yollarımızı tamamlayarak turizmimizi biraz daha çeşitlendirmenin gayreti içinde olacağız. İnşallah Beypazarımız’a hep birlikte en güzel hizmetleri getirir ve halkımızın huzur içersinde yaşamının devamını sağlarız."

Başkan Özalp, haziran ayının ilk haftasıda yapılan festivalin, genel seçimler nedeniyle bu yıl için sonbahara kaydırıldığını ekledi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler