Akmandan cek ve caklı mutlu yıllar!

Akman'dan "cek" ve "cak"lı mutlu yıllar!

Ak Parti Çankırı milletvekillerinin uzun süredir gerçekleştiremedikleri

“tek” ya da “ikili” basın toplantılarından bir tanesi dün İl Başkanlığında gerçekleşti. TBMM’de 2010 yılı bütçe görüşmelerinin tamamlanmasından sonra Çankırı’ya gelerek önce 2008 yılı vergi rekortmenleri ödül törenine katılan milletvekili Nurettin Akman daha sonra parti teşkilatı ve basın mensuplarının bir arada olduğu bir toplantı gerçekleştirdi.

Milletvekili Akman’ın basın toplantısına başta İl Başkanı Av. İdris Şahin, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl genel meclis ve belediye meclis üyeleriyle birlikte il yönetim kurulu üyeleri katıldı. Ve Ak Parti Milletvekili Nurettin Akman yaklaşık bir saat süren basın toplantısında basın mensupları aracılığıyla Çankırılı’ya bol miktarda “cek” ve “cak”lı mesajlar gönderdi!

BİLDİK KONULAR ve AŞİNA OLDUĞUMUZ VAATLER!
“Vekilimiz ne söyleyecek?”
merakı ile salonda yer alan partililer ve basın mensuplarına milletvekili Akman, 2008 ve 2009 yılında çeşitli etkinliklerde verdiği mesajları toptan ifade etmekten öteye geçmedi!

İşte Ak Parti milletvekili Akman’ın basın toplantısında dile getirdiği “cek”li ve “cak”lı vaatlerinden sıralayabildiklerimiz!

- 2009 yılı Çankırı ve çevresinde yol yapım hizmetlerinin ağırlıkta olduğu bir yıl olarak geride kaldı. Bu yollar en kısa zamanda tamamlanacak!

- Çankırı-Yapraklı ve Çankırı-Eldivan yollarında yoğun bir çalışma yapıldı!
İnşallah 2010 yılında bu yolların bitirileceğini söyleyebilirim!

- Çankırı’nın en büyük sorunlarından biri olan kaliteli içme suyu problemini önümüzdeki yıl hep birlikte çözmüş olacağız!

- Üniversiteye sahip çıkalım! Bir iki fakülte yapılması konusunda İstanbul’daki işadamlarımızla bir araya gelmeyi düşünüyoruz!

- 2010 yılında Ankara yolunda yapılacak olan Adliye Sarayı için 14 milyon TL tutarında ödenek bütçeden ayrıldı! İhale 15 Ocak’ta yapılacak.

- Yeni emniyet müdürlüğü binası için 5 milyon liraya ihtiyaç vardı! Ancak bu parayı bulamadık! Bulursak yapacağız!

- 16 Şubat 2010 tarihinde Hamzalı Barajı ihalesi yapılacak. Bu ihale ile birlikte Kızılırmak’ 200 milyon lira tutarında yatırım gelecek ve bölge Çukurova’ya dönüşecek.

- Tuz mağarasının yanında bulunan sıcak su için ödenek ayrıldı. Eğer istenen derecede sıcak suya ulaşılabilirse, Çankırı’nın ihtiyaç duyduğu ısıtma ve seracılıkla ilgili alanlarda bu suyun kullanılması sağlanacak.

- Makas fabrikasındaki temel hukuki bir sorun yüzünden gerçekleşmedi. Bu temel mutlaka atılacak! 100 kişiye istihdam sağlanacak!

- Kurşunlu’daki seramik fabrikasında yaşanan sorunlar Başbakanın devreye girmesiyle çözüldü. 2010 yılında faaliyete geçecek fabrika 1500 kişiye iş imkanı sağlayacak. Makine kimyaya 50 kişi alındı. Yakın bir zamanda personel alımı yapılacak ve 210 kişi göreve başlayacak!

- Dar gelirli aileler için 45 m2’lik dairelerden oluşan 384 konut için yer tahsisi tamamlandığında yapımına başlanacak ve ihtiyaç sahiplerine bedelsiz verilecek!

Ve milletvekili Akman’ın son çağrısı: Gelin Çankırı menfaatleri ortak noktasında buluşalım. 2010 yılı Çankırı merkez ağırlıklı olmak üzere ilin geleceğine yönelik yapılacak hizmetlerin doruk noktaya ulaştığı yıl olacak!
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler