Akmanın değişmeyen türden yazılı açıklaması!

Akman'ın "değişmeyen" türden "yazılı" açıklaması!

AK Parti Çankırı milletvekili Dr. Nurettin Akman, Cuma günü Çankırı Merkezde,

beraberinde İl Başkanı Avukat İdris Şahin ve Belediye Başkanı İrfan Dinç ile birlikte gerçekleştirdikleri ziyaret sonrasında basında yer alan “olumsuz haberleri” cevaplandırma yönünde bir “yazılı açıklama” yapma gereği duyduğu anlaşılıyor!

Milletvekili Akman’ın gazetelere ve haber sitelerine gönderdiği “yazılı açıklama” genel hatlarıyla “hep bildik” cümlelerle dolu!

“Bildik cümleler” diyoruz çünkü Ak Parti Çankırı Milletvekili Akman, hangi konu başlığını ele alırsa alsın, ya “bitirilecek” diyor, ya da “olacak” (!)

Açıklamanın bir bölümünde ise geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirilen “oda ve bürokrat” ziyaretlerinde gündeme gelen tartışmaları sayfalarına taşıyan gazetecilerin yazdıklarına da “…yazılıp çizilen yalan yanlış değerlendirmelere kulak asılmaması gerektiğine inanıyorum.” diyerek, birçok gazeteciyi okuyucusu karşısında “güvenilir kaynak olmaktan” uzaklaştırma eylemini gerçekleştiriyor!

Milletvekili Akman’ın “yazılı açıklamasını” okuyucularımızın bilgilenmesi amacı ve “cevap hakkı” kapsamında değerlendirerek, aşağıda sunuyoruz:

“Çankırı’daki sivil toplum örgütlerinin yeni seçilen başkanları ile görevlerine yeni atanan İl müdürlerini beraberinde AK Parti İl Başkanı Av. İdris Şahin ve Belediye Başkanı İrfan Dinç ile makamlarında ziyaret eden Çankırı Milletvekili Dr. Nurettin Akman; 2010 yılının ilimizin geleceği açısından bir milat olacağını ifade ederek genel bir değerlendirme yapmıştır. Buna göre:

-Üniversitemiz büyük bir hızla gelişimini sürdürmekte olup, ihtiyaç duyulan ödenekler bütçeye dahil edilmiştir. Üniversite kampusünün inşaatının yanı sıra Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünce bu yıl büyük bir yurdun inşasına başlanacaktır. Üniversitemiz bünyesindeki Meslek Yüksek Okulları ilçelerimize kaydırılmaktadır.

-Bu yılın ilk yarısında ilimiz ile Orta, Şabanözü ve Eldivan ilçelerimiz güzergahtaki bazı köy ve beldelerimiz arıtılmış içme suyuna kavuşmuş olacaktır.

-Ankara – Çankırı – Kastamonu karayolu ağı ile Gerede – Tosyo - E-80 karayolu duble yol olarak tamamen bitirilecek ve sıcak asfaltı yapılmış olacaktır. Yine Yapraklı ve Eldivan yol çalışmaları da nihayete erecektir.

-Çankırı’mızda doğalgaz kullanımı ile ilgili tüm çalışmalar da bu yıl bitirilmiş olacaktır.

-Çerkeş – Akhasan Barajı bu yıl itibariyle bitirilecek ve su toplamaya başlayacaktır.

-Çankırı MKE fabrikasına son alınan 50 teknik personel ile birlikte 3 yeni proje daha hayata geçirilecek ve personel istihdam artırımı sağlanacaktır.

-DDY Makas fabrikası ile ilgili tüm işlemler tamamlanmış olup, önümüzdeki aylarda inşaatına başlanılacaktır.

-150 Milyon TL (trilyon) keşif bedelli Kızılırmak - Hamzalı Barajı ve ünitelerinin 09 Şubat 2010 tarihinde ihalesi yapılacaktır.

-15 Milyon TL (Trilyon) keşif bedelli Çankırı Adliye Sarayının ödeneği ayrılmış, ihalesi askı safhasında olup, bahar ayları itibariyle inşaatına başlanacaktır.

-Ilgaz Dağının altından Kastamonu yolunu bağlayacak olan 4 km’lik tünelin proje ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

-Çankırı Merkez’de yardıma muhtaç aileler için TOKİ tarafından yaptırılacak 384 konut ihale aşamasındadır.

-Yine Çankırı Merkez’de TOKİ tarafından yapılacak 3500 konut ile ilgili çalışmalar Belediyemizce sürdürülmektedir.

-5084 Sayılı Teşvik Yasasının süresi Meclisimizce (3) yıl uzatılmış olup, bu kapsamda 4'üncü kategoride yer alan Çankırı’mızda:

Organize Sanayi Bölgelerimize yapılacak yatırımlarla ilgili olarak son 15 gün içerisinde gözle görülür bir artış gözlenmektedir. Mevcutlara ilave olarak yapılacak yatırımlar ve istihdam miktarları aşağıda gösterilmiştir. Önümüzdeki aylarda bu müracaatların tavan yapmasını temenni ediyorum. Zira biz bu kapsamda en avantajlı il konumundayız.

Yine aynı yasa kapsamında GAP ve DAP yani; Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerine uygulanmakta olan bu programların acil eylem planlarında yer alan “Hayvancılık ve Süt Desteği” Projesinin Çankırı-Kastamonu ve Sinop illerine de uygulanması konusunda bu illerimizin Ticaret ve Sanayi ile Ziraat Odalarının da talepleri değerlendirilmiş, bu üç ilimizin lilletvekillerinin tamamının imzaları alınarak tarafımdan ilgili bakanlara intikal ettirilmiştir. Arzumuz bu yılın 2'nci yarısında, mümkün olmaz ise 2011 yılında bu desteğin bölgemize de verilmesi talep edilmiş olup, takipçisi olacağımızı, bu konuda yazılıp çizilen yalan yanlış değerlendirmelere kulak asılmaması gerektiğine inanıyorum.

Çankırı’mızın geleceği bizim birlik ve beraberliğimize bağlıdır. Bu geleceği çok aydınlık görüyorum. Hemşerilerimize saygılar sunuyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.”

YAZILI AÇIKLAMADA KORGUN ORGANİZE SANAYİDE YER ALACAK
YENİ YATIRIMCILARLA İLGİLİ BİLGİLER İSE ŞÖYLE
Ak Parti Çankırı Milletvekili Dr.Nurettin Akman’ın yazılı açıklamasına ek olarak gönderdiği bilgilere göre; Korgun Organize Sanayinde yatırım kararı alan firmalar:

- MM Petrol Ekipmanları San. Tic. Ltd. Şti, Akaryakıt pompaları ve ekipmanları üzerine üretim yapacak ve 90 kişi istihdam edecek. Şirketin yatırım tutarı ise 2 milyon dolar ve hizmete giriş süreci Haziran 2010.

- Hidroaks Makine ve Techizat San. Ltd. Şti. ise her nevi makine hidrolik sistemleri üzerine imalat yapacak ve 5 milyon dolarlık yatırım yaklaşık 50 kişiye istihdam sağlayacak. Firmanın Temmuz 2010’da hizmete girmesi planlanıyor.

- Taraf Gazetecilik, gazete, dergi, kitap basım tesisleri oluşturacak. 10 milyon dolar yatırımlı proje, bu yılın sonunda hizmete girecek ve yaklaşık 40 kişi istihdam edecek.

- İtimat Kozmetik San. Ltd. Şti. Kozmetik sıvı deterjan imalatı üzerine hizmet verecek ve bu ay içerisinde imalata başlayacak. Yaklaşık 1 milyon dolar yatırımlı şirkette 20 kişi istihdam edilecek.

- Ayspor Isı Yalıtım Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti. Halen faaliyette olan Styropor üretimi gerçekleştirmekte ve 1 milyon dolar yatırımlı şirkette şu an kaç kişinin çalıştığı bilinmiyor.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler