AKPli başkan: Örtüsüz kadın ya satılıktır ya kiralık

AKP'li başkan: Örtüsüz kadın ya satılıktır ya kiralık

Ak Parti Ünye Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Demirci, başı açık kadınları 'kiralık ve satılık' olarak tanımladı.

AKP Ünye Tanıtım ve Medya Başkanı facebook'ta "Örtüsüz kadın ya satılıktır ya da kiralıktır" notunu yazdı.

AKP Ünye Tanıtım ve Medya Başkanı Facebook'taki sayfasına, başı açık kadınlar için "Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ya satılıktır ya da kiralıktır" yazdı.

BÜYÜK TEPKİ TOPLADI
Ordu'nun Ünye ilçesinde, AKP Ünye İlçe Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Demirci sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasına, başı açık kadınlar için "Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer.

Perdesiz ev ya satılıktır ya da kiralıktır" yazdı. İlçede yayımlanan "Ünye Güncel" gazetesinde de yer alan habere yurttaşlar büyük tepki gösterdi.

VATANDAŞLARDAN AKP'Lİ VEKİLE TEPKİ
AKP Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat'ın da bulunduğu bir toplantıya katılan yurttaşlar toplantı sırasında tepkilerini dile getirdi. Yurttaşlar, Demirci'nin yazdıklarını "ahlaksızlık" olarak niteledi. Hamarat'ın yaşananlar karşısında sessiz kalması karşısında ise yurttaşlar, Hamarat'a "Gerekeni yapmalısınız, aksi takdirde sizin de bu düşünceye sahip çıktığınızı düşüneceğiz" dedi.

CEZA ALMADI
Ayrıca AKP Ünye İlçe Başkanı Ahmet Çamyar ve Başkan Yardımcısı Adem Çalık'ın yaşanan olayla ilgili bilgisi olduğu fakat buna rağmen Demirci'yi sadece sözlü olarak uyarmakla yetindikleri öğrenildi.

Demirci'nin de yapılan uyarı üzerine Facebook'a yazdığı yazıyı sildiği fakat olayla ilgili hiçbir disiplin cezası almadığı belirtildi. (CUMHURİYET)

'ÖRTÜSÜZ KADIN SATILIKTIR' SÖZLERİNE İNCELEME

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bugün bazı internet sitelerinde, 'Örtüsüz Kadın Satılıktır' başlığı ile yer alan haberde adı geçen AK Parti Ünye Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Demirci, partimizden ve kadınlarımızdan özür dileyerek, görevinden ve AK Parti'den istifa etmiştir. Ayrıca hakkında inceleme başlatılmıştır.”

Süleyman Demirci, önceki gün facebook hesabında paylaştığı bir notta örtüsüz kadının perdesiz ev gibi olduğu ve perdesiz evin ya satılık ya da kiralık olabileceğini yazmış, gelen tepkiler üzerine yazdıklarını kısa sürede silmişti.

GÖREVİNDEN VE AK PARTİ'DEN İSTİFA ETTİ
AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bugün bazı internet sitelerinde, 'Örtüsüz Kadın Satılıktır' başlığı ile yer alan haberde adı geçen AK Parti Ünye Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Demirci, partimizden ve kadınlarımızdan özür dileyerek, görevinden ve AK Parti'den istifa etmiştir. Ayrıca hakkında inceleme başlatılmıştır."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler