AKP'li Şamil Tayyar’a deprem konutu çıktı: Hak sahibi olarak başvurduk

AKP'li Şamil Tayyar’a deprem konutu çıktı: Hak sahibi olarak başvurduk

Üç dönem AKP’den milletvekilliği yapan Şamil Tayyar’a deprem konutu çıktığı anlaşıldı. BirGün'ün ulaştığı Tayyar, "Hak sahibi olarak başvurduk, 85 metrekare 2+1 ev çıktı. Kardeşim oturacak" diye açıklama yaptı.

YURTTAŞLAR konteyner kentlerde ve çadırlarda yaşam mücadelesi verirken AKP Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı’nın ardından eski AKP Milletvekili Şamil Tayyar’a da deprem konutu çıktığı anlaşıldı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, 4 Şubat’ta "Gaziantep Deprem Konutları Kura Çekimi" düzenledi. Kura çekiminin İslahiye ilçesi bölümüne gelindiğinde ise ekranda Şamil Tayyar’ın adı belirdi. Tayyar’a 5’inci katta 2+1 daire çıktığı açıklandı.

"KURADAN ÇIKAN EVİ KARDEŞİM ALDI"

BirGün’ün ulaştığı Şamil Tayyar ise kendisine deprem konutu çıktığını doğrulayarak şu açıklamayı yaptı: "Kurada 2+1 85 metrekare ev çıktı. Babamın iki katlı bahçeli bir evi vardı. Ev benim üzerime kayıtlıydı ve ağır hasar raporu vermişlerdi. Bir süre sonra da yıkıldı. Hak sahibi olarak deprem konutuna başvurduk. Kurada çıkan evi de kardeşim aldı."

samil-tayyar-resim-02.jpeg

Öte yandan Tayyar, 24, 25, ve 26'ncı dönem Gaziantep Milletvekilliği yapmıştı.

AKP'Lİ VEKİLE DE ÇIKTI

AKP Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı’ya da Urfa’da deprem konutu çıkmıştı. Yazmacı, 2023 Ağustos ayında, Ensar Vakfı yurtlarındaki tecavüz skandalı nedeniyle soruşturma geçiren ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Asım Sultanoğlu’nu ziyaret eden ilk isimlerden biriydi.

"TAPUSUNU DEVREDECEĞİM"

Tayyar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, depremde ağır hasar alan binayı yıllar önce satın aldığını ve üst katında babası, alt katında ise ağabeyinin yaşadığını kaydetti.

Depremin ardından binanın yıkıldığını belirten Tayyar, "Baba ocağı yıkıldığı ve tapu bana ait olduğu için onlar adına hak sahibi olarak başvurdum. Kurada 85 metrekare 2+1 daire çıktı" ifadesini kullandı.

BirGün'ü fitnenin ateşini yakmakla suçlayan Tayyar, "Aile içinde taliplisi çoktu, içlerinde şartları diğerlerine göre en kötü olan 3 çocuklu ve ihtiyaç sahibi kardeşim Gökhan’a verdim. Hukuki şartlar tamamlandığında tapusunu da devredeceğim." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler