Aliözü köyünde “matem” ve “tepki” bir aradaydı!

Aliözü köyünde “matem” ve “tepki” bir aradaydı!

Önceki gün E-80 üzerinde Kadıözü köyü kavşağında henüz 30 yaşında ve

4 çocuk babasıyken, geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Sefer Sürücü’nün cenazesi bugüne kadar görülmemiş bir kalabalığa ve öfke seline şahit oldu.

Aliözü köyünde dün öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazıyla toprağa verilen Sefer Sürücü’nün ölümüne neden olan kazanın, duble yol çalışmaları nedeniyle Çerkeş Kurşunlu arasındaki yolun kapatılması neden olarak gösterilmekte.

Bölgede Sözcü18.com haber merkezinin yapmış olduğu araştırmaya göre, Karayolları, Kadıözü köyünün altında koymuş olduğu uyarı levhalarıyla yolun kapalı olduğunu belirtiyor! Ancak Kadıözü köyünden kapalı olan yola giriş yapmaya müsait olan yere herhangi bir “yol kapalı” uyarı levhası konulmamış! Karayolları yetkilileri sadece ve sadece kapalı olan yolun her iki tarafına “uyarı levhası” koyarak yolun trafiğe kapalı olduğunu belirtme ihtiyacı hissetmiş.

Bölgede vatandaşlarla yaptığımız görüşmelerde Kadıözü köyünden yola çıkışı mümkün olan yere de “yol kapalıdır” levhası konulmuş olsaydı, bu kazanın yaşanmayacağını belirten görüşler ağırlık kazanıyordu. Aliözü köyü sakinleri “Bu yolda çok kısa bir süre içerisinde 5 tanesi ölümcül onlarca kaza meydana geldi. Ancak buna karşın gerekli önlemler alınmadığı gibi, mevcut alınmış önlemlerin artırılması da düşünülmedi” şeklinde tepkilerini dile getirdiler. 

Yine haber merkezimizin elde ettiği bilgiler ışığında önceki gün meydana gelen kazada yaşamını yitiren Sefer Sürücü’nün Karayollarında geçici işçi olarak çalıştığı öğrenildi.

CENAZE TÖRENİ GÖRÜLMEMİŞ KALABALIĞA SAHNE OLDU!
4 çocuk babası 30 yaşındaki Sefer Sürücü’nün Aliözü köyü camisinde kılınan cenaze namazı, bugüne kadar görülmemiş bir katılımla gerçekleşti. Kazanın duyulması ile birlikte başta köy sakinleri olmak üzere, çevre köy ve beldelerden Aliözü köyüne gelenler cami avlusuna sığmadığı gibi, camiye giden yollar da yoğun bir kalabalığa ve o kalabalıktan yükselen “Bu yolun aldığı canlara kim ya da kimler son verecek” tepkileri gözlemledik.

Aliözü köyü camiinde kalınan cenaze namazından sonra Sefer Sürücü, köy mezarlığında toprağa verilirken, geride başta 6 aylık ikizler olmak üzere 4 yetim ve bir de gözü yaşlı, çaresiz bir eş bırakıyordu.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler