Altuntop: İşin içine hizmet giriyorsa parti değiştirebilirim!

Altuntop: İşin içine hizmet giriyorsa parti değiştirebilirim!

Atkaracalar Belediye Başkanı Rifat Altuntop yaptığı

açıklamada, "Vatandaşa hizmet sözkonusuysa, partimden ayrılabilirim" dedi.

Son günlerde başta Çankırı Merkezde yaşayanların Yapraklı, Bayramören ve Atkaracalar ile ilgili olarak "Belediye başkanları Ak Partiye gidiyormuş" (!) şeklindeki değerlendirmeleri giderek yoğunluk kazandı.

Sözcü18.com haber merkezi gündemde yer alan böylesi önemli bir konuyu muhataplarından öğrenmek istedi ve ilk olarak Atkaracalar Belediye Başkanı Rifat Altuntop ile görüştü.

Başkan Altuntop "Henüz ortada fol yok yumurta yok! Şahsımla ilgili söylentinin kaynağı da benim Çavundur'da MHP'li belediye başkanları ile yapmış olduğumuz toplantıda sarfettiğim sözler! Orada 'Memlekete hizmet açısından parti değiştirelim mi değiştirmeyelim mi?' şeklinde bir soruyu gündeme taşıdım. Olaylar bundan sonra gelişti" dedi.

Atkaracalar Belediye Başkanı Rifat Altuntop konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bugün dağda bayırda vatandaşın dilindeyiz! Bayramören ile birlikte Yapraklı Belediye Başkanı ve benim parti değiştirdiğim konuşuluyor. Ortada fol yok yumurta yok! Başka bir partiye geçiş de yok. Benim şahsıma gelmiş herhangi bir teklif de yok! Ama ilerleyen günlerde ne olur, hangi olaylar yaşanır bilemem! Benim vatandaşıma hizmet götürmem lazım. Bugünkü şartlarda da bu hizmeti yerine getirirken büyük sıkıntılar yaşıyorum. Bu şartlarda belediyecilik yapmak hiç de kolay değil. İşçimin SSK primini, memurumun Emekli Sandığı primini yatıramıyorum. Belediyemin şu gün itibari ile 400 bin TL borcu var. İller Bankasından gelen para yetmiyor. Biraz önce baktım, hesabımıza 30 bin TL para gelmiş. 16 işçi ve 7 memurun maaşı toplam 31 bin TL! Bunun dışında mazot, telefon, vesair giderler var! Nasıl olacak bu iş? Bilen varsa bana anlatsın."

PARTİ DEĞİŞTİRMEK DE ÖYLE KOLAY OLMAZ!
Atkaracalar Belediye Başkanı Rifat Altuntop'a "Olası bir durumda, MHP'den Ak Partiye geçişinizi vatandaş onaylar mı?" şeklindeki sorumuza bakın ne yanıt verdi:

"Benim 'ben partimden ayrılıyorum şu partiye gidiyorum' demem o kadar kolay mı? Böyle bir durum gerçekleşmeden önce, beni belediye başkanlığına seçen Atkaracalar halkı ile görüşürüm. Belediye Meclis Üyelerimle görüşürüm. Onların da böylesi bir geçişi onaylamaları halinde bu işlemi yaparım. Ben, belediye başkanlığı koltuğuna vatandaşıma 'hizmet' vaadiyle geldim. Ama bugünkü şartlarda bu sözümü yerine getiremiyorum. İşin içinde 'hizmet' olacaksa, Atkaracalar'a yarar sağlayacaksa benim o parti ya da bu partide olmamın önemi yok. Önemli olan Atkaracalar'ın içinde bulunduğu durumun iyileştirilmesi. Bugün için herhangi bir teklif yok. Ancak böylesi bir teklifi de bu şartlar çerçevesinde değerlendirmemiz mümkün."

Atkaracalar'ın hizmete susamış bir ilçe olduğunu ifade eden Altuntop, geçen yıllarda İller Bankasından ilçeye 5 bin 400 nüfus üzerinden para gelirken bugün nüfusun yeni yıl itibariyle 2 bin 730 olduğunu belirtti. Altuntop "Bize komşu ilçelerden Çerkeş almış başını gidiyor. Kurşunlu'ya iki tane dev tesis kuruluyor. Biz arada sıkışıp kaldık. İçinde bulunduğumuz durumdan bir an önce kurtulmamız lazım" dedi.

ÜNİVERSİTENİN GELMESİ İÇİN YOĞUN GAYRET İÇERİSİNDEYİZ!
Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş'ın "Atkaracalar'a bir yüksek okul açabiliriz" mesajını nasıl değerlendirdiklerini sorduğumuzda "Sayın Rektörümüzle yaptığımız son görüşme sonrası, Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne tahsis edilen bir araziyi, tahsisi iptal ederek, üniversite alanı olarak ayırdık. Bununla birlikte Kız Öğrenci Yurdunun değerli hemşerimiz Alaaddin Ceceli tarafından yapılacağı sözü üzerine, Erkek öğrenci yurdunun yapımı konusunda diğer hemşerilerimizi hareketlendirdik. İlçemizde oluşturulacak yüksek okul için her türlü fedakarlığa hazırız. Ne gerekiyorsa bunu el birliğiyle yapacağız. Bu konuda da hemşerilerimle birlikte kararlılığımız son noktada" dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler