Amatörün Ballıcadaki çilesi sonlanıyor!

Amatörün Ballıca'daki çilesi sonlanıyor!

Ballıca'da amatörlerin, spor yöneticilerinin ve taraftarın çektiği çile Gençlik ve Spor

İl Müdürü Gürhan Yıldız'dan gelen "müjdeli" haberle son buluyor!

Siyasetçinin ya da bürokratın gerçekleştirdiği birçok toplantıda, gençlerin sportif aktivitelere yöneltilmesi, spor alışkanlığının kazandırılması ve internet kafelerden kurtarılması çok da kolay dile getirilmekte. Yıllardır “Sağlam bir beyin ve sağlam vücut için mutlaka spor yapılması” tavsiye edilirken, Çankırı’daki Ballıca Stadını görenler, böylesi “ucuz söylemlerin” ne kadar da boş olduğunu çok uzun süre, net olarak görebildiler!

Ballıca Stadında top koşturan amatörlerin yıllardır içinde bulundukları durum, geleceğimizin teminatı olan gençlerin spor yapma heveslerini ve şevklerini kıramadı!

Yıllardır hafta sonları Ballıca Stadına yolu düşen taraftar ve basın mensupları ile birlikte, sahada mücadele eden “amatörlerin”, yağışlı havanın getirisi olarak sahanın her yanında oluşan göletlerde, topu bir şekilde filelerle buluşturmak hiç de kolay olmadı! Amatörlerin mücadelelerini yöneten başta hakemler de olmak üzere, yaşanan zor şartlar spora gönül vermiş insanları da, yaşadıkları heyecandan uzaklaşmadılar!

VE ÇİLE NİHAYET BİTTİ! GÜRHAN YILDIZ’DAN MÜJDELİ HABER...
Ballıca Stadının mevcut durumu karşısında aylardır kamuoyunda yükselen feryatlara Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız’dan “müjdeli” haber geldi. Yıldız yaptığı açıklamada “Gençlerimizin toprak sahalarda futbol oynamaları bizler içinde önemli bir konuydu. Bunun çözümü için yıllardır mücadele verdik. Sonunda ilimizin sentetik çim sahalara kavuşmasındaki projemizi bu sene içerisinde hayata geçirmiş olacağız. Çankırı Merkezde İsmail Hakkı Karadayı Kamp Eğitim merkezinin yanında bir adet çim sahamız olacak. Aynı zamanda sentetik çim sahası olmayan ilçemiz de kalmayacak. Çerkeş, Eldivan, Ilgaz, Kızılırmak, Korgun Kurşunlu ve Yapraklı'da  gerçekleştirilecek sentetik çim sahalarla birlikte Orta ilçemizin Elmalı beldesine de doğal çim saha yapılacak. Sentetik çim sahalar bu yıl ortalarında bitirilecek ve gençlerimiz önümüzdeki sezondan itibaren futbol maçlarını çim sahalarda yapacaklar. Sporcu gençlerimize verdiğimiz önem bunlarla kalmayacak, proje aşamasında olan bazı yeni çalışmalarımızı da önümüzdeki günlerde açıklayacağız” dedi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler