Ankara kırtasiyecilerine Çankırılı başkan adayı!

Ankara kırtasiyecilerine Çankırılı başkan adayı!

17 Ocak 2010 Pazar günü Ankara’da Kitap ve Kırtasiyeciler Odası

seçimleri yapılacak. TESKOMP toplantı salonunda gerçekleştirilecek olan seçimlere, Kurşunlu doğumlu Zühtü Yavuz Ünsal “başkan” adayı olarak giriyor.

Özellikle son yıllarda çoğalan AVM’ler nedeniyle hayli sıkıntılı dönemden geçen kitap ve kırtasiye satıcılarının biriken sorunlarını çözme konusunda iddialı olan Ünsal, “Yılların getirdiği sorunları 25 yıldır içinde bulunduğum sektörde edindiğim farklı deneyimlerle birleştirerek çözme konusunda böylesi bir göreve talip oldum.” dedi.

1959 yılında Kurşunlu’da doğan Ünsal “Ankara’da yaşayan ve bu meslek dalında faaliyet gösteren hemşerilerimin de desteğine ihtiyacım var. Sorunları birlikte daha kolay aşarız.” derken “neden başkanlığa aday olduğunu” da şu sözlerle ifade etti.

“Özellikle Ak Parti hükümetinin milli eğitimde bedava kitap dağıtımı ile birlikte, çantalı diye tabir ettiğimiz bireysel kitap satıcılarının sektörümüze olumsuz etkisi çok büyük. Bu konunun bir şekilde çözüme kavuşması gerekir. Pazar günü yapılacak olan seçimler sonucu, delege bizleri seçerse öncelikli olarak ele alacağımız konu bu olacaktır. Bununla birlikte yurdun her yanını saran AVM’lerin ‘sezonluk’ kırtasiye ürünleri satışları yapmaları da sektörümüzü hayli olumsuz etkilemiştir. Bu konunun da yasalar çerçevesinde ele alınarak bir düzene kavuşturulması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle son iki yıl öncesine kadar Ankara’da 1200 civarında kitap ve kırtasiye satıcısı bulunurken bugün bu rakam 600’ler dolayına inmiştir. Bunun da bir kısmının faal olduğunu söylemek mümkün değildir. Şartlar bu şekilde devam ederse önümüzdeki kısa sürede her birimizin işyerlerini kapatması gerekecektir.”

Kitap ve Kırtasiyeciler Odası seçimleri 17 Ocak 2010 Pazar günü Işıklar Caddesi No. 14 Ulus adresinde bulunan TESKOMP toplantı salonunda saat 11.00’de başlayacak.

Fotoğraf1: Kitap ve Kırtasiyeciler Odası Başkan Adayı Kurşunlu doğumlu Zühtü Yavuz Ünsal.
Fotoğraf2: Ünsal'a destek verenler arasında olan ve Çankırı/Ortalı Erdal Çakıroğl'nun Keçiören Kızlarpınarı Caddesindeki işyerinde birlikte görülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler