Ankara ve Kayseri'de tefeci operasyonu: 15 gözaltı

Ankara ve Kayseri'de tefeci operasyonu: 15 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya X hesabından yaptığı paylaşımda; "Ankara ve Kayseri'de tefecilere yönelik düzenlenen operasyonlarda 15 şüpheli şahıs yakalandı. Hakımızı sömüren tefecilere de göz açtırmayacağız" dedi.

İÇİŞLERİ Bakanı Ali Yerlikaya X hesabından yaptığı paylaşımda Ankara ve Kayseri'de tefecilere yönelik düzenlenen operasyonlarda 15 şüpheli şahsın yakalandığını duyurdu.
Bakan Yerlikaya; "Halkımızı sömüren tefecilere de göz açtırmayacağız" dediği mesajında şu bilgileri paylaştı:

"Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce tefecilere yönelik Ankara ve Kayseri'de düzenlenen operasyonlarda tefecilik suçu işleyen şüphelilerin:

- Mağdurlardan zorla çek ve senet aldıkları, aldıkları çek ve senetler hakkında icra takibi başlatarak haciz yoluyla mağdurların mal varlıklarını ele geçirdikleri,

- Mağdurlardan yüksek faiz karşılığı vermiş oldukları parayı tahsil etmek için işyerlerine ve ikametlerine giderek mağdurları baskı altına aldıkları ve tehdit ettikleri,

- 93 ayrı tefecilik olayında 107 mağdurdan ilk belirlemelere göre yaklaşık 30 milyon Türk Lirası haksız kazanç elde ettikleri,

- Gruplar halinde hareket eden şüphelilerin kendilerine faizli para talebi geldiğinde mağdurun ödeme açısından güvenilir olup olmadığını birbirine sordukları ve mağdurları birbirlerine yönlendirerek kendi alacaklarını bir başka tefeciye borçlandırarak tahsil ettikleri tespit edilmiştir.

- Eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda 15 ikamet ve 2 işyerinde arama yapıldı. Aramalarda çok sayıda senet ve doküman ele geçirildi.

Yakalanan 15 şüpheliden 5'i tutuklandı, 10'u hakkında adli kontrol kararı verildi.

Operasyonu düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum.

ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİ VE ÇETELER GİBİ TEFECİLERİN DE NEFESLERİNİ KESECEĞİZ!

SUÇTA KİBİRLENENLER KARŞILARINDA KOLLUK GÜÇLERİMİZİ VE YÜCE TÜRK ADALETİNİ BULACAKTIR!"

İşte o paylaşım:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler