Anne karnında dişi çıktı!

Anne karnında dişi çıktı!

Aydın'da iki dişli bir şekilde doğan bebek, şaşkınlık yarattı.

Aydın'da dünyaya gelen Efe bebeğin iki dişinin olması, hem ailesini hem de doktorları şaşırttı.

Alınan bilgiye göre, İncirliova ilçesinde yaşayan Zehra ve Yasin Bolcan çiftinin Aydın Çocuk Doğum Hastanesinde dünyaya gelen ve ''Efe'' adını verdikleri bebeklerinin, yapılan ilk kontrollerinde, iki dişinin bulunduğu tespit edildi.

Dişli olarak dünyaya gelmesi nedeniyle hastanede doktor ve hemşirelerin ilgi odağı olan Efe bebek, taburcu edilmesinin ardından evlerinde de aile yakınları ve komşularının ilgisiyle karşılandı.

Anne Zehra Bolcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doktorunun, bebeğin dişleri olduğunu söylediğinde çok şaşırdıklarını ifade etti.

Baba Yasin Bolcan da daha önce dişleri çıkmış olarak dünyaya gelen bebek duymadıklarını dile getirerek, ''Bizim bebeğimiz dişleriyle dünyaya gelince çok şaşırdık. Allah'tan gelen bir şey, diyecek bir şeyimiz yok. İnşallah sağlıklı bir yaşam sürer'' diye konuştu.

DİŞLERİ OPERASYONLA ALINACAK
Aydın Doğumevi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Erdal Yılmaz, yaptığı açıklamada, doğuştan dişleriyle dünyaya gelen bebeğe çok nadir rastladıklarını belirtti.

Bebeğin çıkmış olan iki dişinin, ağız yapısının bozulmaması ve anne sütünü rahat alabilmesi için küçük bir operasyonla ilerleyen günlerde alınacağını kaydeden Yılmaz, bebeğin sağlık durumunun gayet iyi olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler