• BIST 90.787
 • Altın 254,429
 • Dolar 5,8790
 • Euro 6,5887
 • Ankara 23 °C
 • İstanbul 27 °C
 • İzmir 30 °C
 • Çankırı 25 °C
 • Antalya 26 °C
 • Muğla 18 °C

Arif Emecen: Memleketime hizmet etmeyi düşünüyorum

Arif Emecen: Memleketime hizmet etmeyi düşünüyorum
2019 Mart'ında yapılacak yerel seçimlere giden süreçte, Çankırı Belediye Başkanlığı koltuğu için aday adayları kendini göstermeye başladı.

Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere doğru gidilen süreçte Çankırı Belediye Başkanlığı koltuğu için aday adaylarının isimleri siyasi kulislerde konuşulmaya başlandı. Son günlerde Çankırı Belediye Başkanlığı koltuğu için AK Parti kulislerinde konuşulan isimlerin başında 'Arif Emecen' ismi karşımıza çıkıyor.

Sözcü18 Haber Merkezi olarak "Arif Emecen kimdir? Gerçekten AK Parti'den Çankırı Belediye Başkanlığı için adaylık yarışına girecek midir?" şeklindeki soruya cevap bulma adına kendisine ulaştık.

Arif Emecen sorularımız samimi ve kısa olarak cevaplayarak "Elektrik Mühendisiyim. Meslek hayatım belediyecilik alanında geçti. Son olarak İstanbul İETT Genel Müdürlüğü görevinde bulundum ve emeli oldum. Halen özel bir şirkette çalışıyorum. Bugüne kadar sahip olduğum belediyecilik birikimimi doğduğum topraklar olan Çankırı için kullanmayı düşünüyorum. Memleketime hizmet etmek arzusundayım. Aday adaylığı için görüşmelerim halen devam ediyor. Umarım hem şahsım hem de Çankırı için hayırlı olur." dedi.

ARİF EMECEN KİMDİR?

Arif Emecen, 15 Şubat 1964 yılında Çankırı'nın Kurşunlu ilçesine bağlı Eski Ağır köyünde dünyaya geldi. 

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği bölümünden 1986 yılında mezun oldu. 1986-1995 yılları arasında TEDAŞ ve TEAŞ’a bağlı değişik müdürlükler bünyesinde işletme mühendisi ve kontrol mühendisi olarak çalıştı. 1995-2000 yılları arasında Ankara’da Ankaray Raylı Sistem İşletmesi’nde İşletme Müdürlüğü ve Başmüdürlük yaptı. Bu çalışma sürecinde Hamburg-Hochbahn-Almanya’da raylı sistem eğitimi aldı. 2000-2005 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Metro, Hafif Raylı Sistem ve Tramvay işletmelerinin işletme ve bakım işlerini yürüten İstanbul Ulaşım A.Ş. de Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu.

2005-2014 yılları arasında Kayseri Büyükşehir Belediyesinde, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı görevini yürüttü, bu görevi süresince ulusal ve uluslararası ulaşım otoritelerinden birçok ödül alan 3 etaplı, yaklaşık 35 km uzunluğunda “KAYSERAY” Tramvay projesini tamamladı. Yine aynı dönemde 6 yıl süre ile Tramvay işletme, bakım ve proje çalışmalarını yapan Kayseri Ulaşım A.Ş. şirketinde Genel Müdürlük görevini yürüttü. 2014 yılı haziran ayından 2016 Mayıs ayına kadarki süreçte Malatya Büyükşehir Belediyesi, Genel Sekreterlik görevini sürdürdü. Malatya’da ulaşım sorununa çözümler üretilen çalışmaların başındaki Trambüs projesini hayata geçirdi. Mayıs 2016 itibariyle İETT Genel Müdürü olarak atandı. 21 Kasım 2017 Salı günü görevden alındı. 

Halen emekli olarak özel bir şirkette çalışan Arif Emecen, evli ve 4 çocuk babası olmakla birlikte İngilizce bilmektedir.

 • Yorumlar 9
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 05333732940