Artık onların da bir kütüphanesi ve...

Artık onların da bir kütüphanesi ve...

İstanbul Çankırı Gençlik Derneği üyeleri 22 Şubat Pazartesi günü, Ilgaz

Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulunu ziyaret ederek daha önce “Oradaki B.İ.Z.lere Yardım” sloganıyla başlattıkları kampanya dahilinde topladıkları 2.000 adet kitaptan oluşan kütüphanenin açılışını yaptı.

Dernek yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda Türkçe öğretmeni olan Enes Seymen, Ilgaz Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulundaki kütüphane açılışında yaptığı konuşmada; “Derneğimizin memleketimiz için başlattığı sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamındaki etkinlikte öncelikle öğrencilere okuma alışkanlığı ve kitap sevgisi kazandırmayı, hem de Çankırı’da kütüphanesiz okul kalmamasını amaçladık” dedi.

Çankırı Gençlik Derneği olarak, kitap bağışının farklı ilçe ve okullarda devam edeceğini ifade eden Seymen, “Bir çoğumuz çocukluğumuzda bu sıralarda oturduk, bu sıralarda tebeşir tozu soluduk. Ne oturup kitap okuyacak bir kütüphanemiz vardı ne de okuyacak kitabımız. Okulumuzu bitirdikten sonra eğitim hayatımızı İstanbul’da tamamladık ve iş hayatına atıldık.

35 YIL ÖNCE BİTİRDİĞİM
OKULDA OLMAK HEYECAN VERİCİ!

Bugün için sorumluluklarımızın farkındayız, kendimizi kurtardık diyerek kenara çekilmenin bize yakışmayacağını biliyorduk. Bu nedenle de Çankırı insanının böylesi konulara ne kadar duyarlı olduğunu herkese göstermeye çalışıyoruz. Başta dernek üyelerimiz olmak üzere bu kampanyada bizlere destek olan büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Buradaki çocukların yüzlerindeki mutluluğu gördüğümüzde ne kadar güzel bir proje gerçekleştirdiğimizi bir kez daha anladık.

Çocuklara geleceklerinin okumak ve bilgi sahibi olmaktan geçtiği mesajını verebilecek en güzel aracın kitap olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Dinçer Sigorta ve Aracılık A.Ş.’nin sahibi Asuman Dinçer; “35 yıl önce bu okulu bitirerek İstanbul’a gitmiştim daha sonra okulumu görme fırsatım olmamıştı. Böyle anlamlı bir açılış ile okuluma geri dönmenin tarifsiz mutluluğunu yaşadım” dedi.

Daha sonra açılışa katılan tüm katılımcılar öğrenciler ile sınıf ve okul merdivenlerinde fotoğraf çektirerek geride unutulmaz bir anı bıraktılar.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler