Bağımsız Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu resmen CHP'ye katıldı

Bağımsız Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu resmen CHP'ye katıldı

İYİ Parti'den istifa ettiğinde Meral Akşener'in "En son ayrılacak kişiydi, beklemiyordum" dediği İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, CHP’ye katıldı.

CUMHURİYET Halk Partisi Grup Toplantısı TBMM'de gerçekleştirildi. Grup toplantısından önce İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'ne katıldı. Yanıkömeroğlu'nun rozetini CHP Genel Başkanı Özgür Özel taktı.

Yanıkömeroğlu daha önce İYİ Parti'den istifa etmişti. Yanıkömeroğlu'nun istifası sonrası İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Benim gözümde en son ayrılacak arkadaşım diyebilirdim. Çok şaşırdım, hiç beklemediğim bir davranış biçimiydi, hayırlısı olsun" ifadelerini kullanmıştı.

YENİ ÜYE KAMPANYASI

Özel, Yanıkömeroğlu'na rozet taktıktan sonra üye kampanyası başlattığını duyurarak Muhammet ve Mustafa isimli ikiz gençlerin CHP üyesi olduğunu bildirdi. Kürsüde gençlerle poz verdi.

"BABA OCAĞININ KAPILARINI ARDINA KADAR AÇIYORUZ"

Özel daha sonra şu ifadeleri kullandı:

"Ayşe Hanım çağrımıza uydu ve baba evine geldi. Bugün buradan yerel seçimde sadece CHP'nin değil Türkiye ittifakının kampanyasını yürüttüğümüz için başlatmamıştık şimdi buradan tüm gençleri tüm kadınları Türkiye'de hangi siyasi görüşte olursa olsun artık umudun değişimde olduğunu, artık hep birlikte baba ocağına gelmenin, niye baba ocağının Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu parti olduğu için baba ocağı, çünkü başın sıkışınca dönebilirsin bilirsin ki çayı demlidir çorbası kaynamaktadır bacası tütmektedir, ben o bacağı tüttüren başta 81 ildeki il başkanıma, ilçe başkanlarıma kadın kollarından ilçe başkanlarına gençlik kollarına kadar yeni bir üye kampanyasını başlatıyoruz, hep birlikte baba ocağının kapılarını ardına kadar açıyoruz. CHP’ye üye olmayan ama ilgi duyan gençlere buradan sesleniyorum, gelin kaydolun siyaset yapın size çok ihtiyacımız var."

"3 ALANDA ADALETİ SAĞLAYACAĞIZ"

3 alanda adalet sağlamak için çalışamaya devam edeceklerini kaydeden Özel, bunları; hukukun üstünlüğü, sosyal adalet ve ekonomik adalet olarak tanımladı. Özel, "Sonuna kadar çalışacağız, mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

1 MAYIS İÇİN TAKSİM MESAJI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün yaklaştığını anımsatan Özel, "Taksim 1 Mayıs'a açıldığında övünenler şimdi yasaklıyorlar. Polise kanunsuz, Anayasa'ya aykırı emirler veriyorlar" diye konuştu. Özel, "Yargı, 'Taksim 1 Mayıs'ta açık olsun' derken hala kapalı tutmak bir kompleksten, kaygıdan başka bir şey değil" dedi.

Karar alıcılara seslenen Özel, "Meydanı açın, özgüvenli olduğunuzu gösterin. Emekçilerin elini havada bırakmayın" şeklinde konuştu.

"HERKES BU ANAYASAYA BAĞLI OLACAK"

Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Biz bu ülkeye adalet gelene kadar, bu ülkede herkes kendini eşit yurttaşlar olarak hissedene kadar, önce açlığı sonra da yoksulluğu bitirene kadar sonuna kadar mücadele edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti bir anayasa devletidir. Sahip çıktığımız maddeler arasında elbette eleştireceğimiz maddeler olabilir. Herkes bu anayasaya bağlı olacak. İşine gelen kısımları alıp işine gelmeyen kısımları alırsanız o zaman beka sorunu olur. Bu ülkedeki en sade yurttaştan Cumhurbaşkanına kadar herkesin anayasaya uyması gerekir.

"DİSK AYM'DE KAZANDI HALA MEYDANI AÇMIYORLAR"

1 Mayıs Taksim'de kutlanması gereken, hak olan işçi bayramıdır. 1 Mayıs'ta işçiler Taksim'e çıkmak istiyorlar. Şimdi yasaklıyorlar izin vermiyorlar. Kendisi de bir emekçi olan polise kanunsuz emirler veriyorlar. DİSK Anayasa Mahkemesi'ne gitti kazandı ama hala açmıyorlar. Siz Taksim Meydanı'nı egemenliğiniz bayrağı olarak görürseniz siz aslında muktedir değilsiniz demektir. İşçiler orada hakkını arıyorsa sonra da evine dönüyorsa siz muktedirsiniz demektir.

"TAKSİM'İ 1 MAYIS'A AÇIN 31 MART MESAJINI ALDIĞINIZI GÖSTERİN"

Taksim'i 1 Mayıs'a açın. İçeriye bir tek 1 Mayıs dışı pankart sokmayıp kutlanmasına izin vermek bugünkü iktidarın kendi için yapabileceği en doğru iştir. Yasaklarsanız belki bir gün başka bir 1 Mayıs'a bırakırsınız. Ama o zaman siz iktidarda olmazsınız. Taksim'i 1 Mayıs'a açın 31 Mart'ın mesajını aldığınızı gösterin.

ÇETİN DOĞAN MESAJI

Maalesef bir diğer tatsız husus, 83 yaşındaki Çetin Doğan'ı Silivri Cezaevine naklettiler. Bu zor günlerinde kendisini hapishanede tutmak yakışmaz. Bu da muktedirlik değil, bu güçsüzlüktür. 80-90 yaşındaki hastalarla uğraşarak devlet otoritesi tesis edilmez. Yaşlı hastaları cezaevinde tutmak özgüvensizliktir.

"100 BİN ÖĞRETMEN ATAMASININ YAPILMASI GEREKİYOR"

1 milyondan fazla atanmayan öğretmen var. 2002'de 68 bin öğretmen varsa bugün Erdoğan'ın atamadığı 1 milyon öğretmen vardır. Sayın Erdoğan bir miktar atama yapacağız dedi. Bu rakam 23 bin 900'dür. Maalesef gençleri çok üzdü. 100 bin öğretmen atamasının yapılması gerekiyor.

"MESUT KOCAGÖZ'Ü ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTURUN"

Antalya Kepez'deki teleferik kazasında maalesef bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Başkanımız (Mesut Kocagöz) kendisinden sonra 3 kez denetlenmiş kazadan sorumlu. Şimdi yeni bir video çıktı. Görevli sistemi açmaması gerekirken manuel çalıştırıyor ve kaza oluyor. Sistemi manuel kapatıyor. Yeni bir itiraz yapacağız."

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, CHP'ye katılan İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun İYİ Parti'den istifası sonrası şunları söylemişti:

"Şimdi Ayşe Sibel Hanım Allah şahittir herhalde partimizden benim gözümde en son ayrılacak arkadaşım diyebilirdim, çünkü bir kadındı, iş insanıydı ve parti kurulurken o dönemin şartlarında gelip bize kurucu oldu. Gerçekten böyle gördüğüm bir arkadaşımdı. Dolayısıyla kararına saygı duyuyorum. Demokrasi üzerinden bakıldığında, alınan karardan Sayın Yanıkömeroğlu hoşlanmayabilir saygı duyuyorum ama ‘Hayır’ oy verenlere saygı duymamız gerekiyor. Dolayısıyla başarılar diliyorum kendisine. Söyleyecek fazla bir sözüm yok ama inanın çok şaşırdığımı ifade etmek isterim. Bazı giden arkadaşlarımız önceden altyapı hazırlarlar çünkü gitmek için ama gerçekten hiç beklemediğim bir davranış biçimiydi. Hayırlısı olsun, ne diyeyim."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler