Bağımsız İl Genel Meclis üyeleri Ak Parti yolunda!

Bağımsız İl Genel Meclis üyeleri Ak Parti yolunda!

İl Genel Meclis üyesi 3 bağımsızdan Recep Yılmaz ve Tuğrul Kaya Ak Partiye

katılım yolundalar. Üçüncü üye Ahmet Çelik ile ilgili gelişmeler Bayramören teşkilatının karşı çıkması ile şimdilik ertelendi.

Haber merkezimizin elde ettiği bilgilere göre 28 Mart yerel seçimlerinde Yapraklı’dan bağımsız olarak seçilen Recep Yılmaz ile aynı şekilde Kızılırmak’tan bağımsız olarak seçilen Tuğrul Kaya ile ilgili “partiye katılım” dilekçesi Ak Parti Genel Merkezine gönderildi. Genel Merkezden gelecek olan cevabi yazının “olumlu” olacağı da belirtilmekte.

Bu arada Yapraklı İl Genel Meclis üyesi Recep Yılmaz’ın, Ak Parti Yapraklı ilçe teşkilatının görevden alınması konusunda “ısrarcı” olduğunu ve bu konuda il yönetiminden de “gerekenin yapılacağı” yönünde söz aldığı da edinilen bilgiler arasında.

İl Genel Meclisinin üçüncü bağımsızı Bayramören il genel meclis üyesi Ahmet Çelik ile ilgili aynı işlem, Bayramören Ak Parti teşkilatının “karşı çıkması” üzerine partiye katılımının şimdilik ertelendiği öğrenildi.

RECEP YILMAZ: BENİM TEPKİM TEŞKİLATAYDI!
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz ve halen Yapraklı bağımsız il genel meclis üyesi Recep Yılmaz “Benim bugüne kadar Ak Parti ile herhangi bir problemim olmadı. Benim seçim dönemindeki tepkim, halen görevde olan ilçe teşkilatına karşıydı. Bu tepkim bugün için de geçerli. İlçe teşkilatının görevden alınması konusunda ısrarcıyım. Bu konuda gerekli sözleri de aldım. Yapraklı ilçe teşkilatı başta başkan olmak üzere görevden alınmalı. Mevcut yapı nedeniyle başta Yapraklı olmak üzere bir-iki beldede Ak Parti seçimleri kaybetti.” şeklinde konuştu.

Ak Partiye katılımı yönünde yaşanan gelişmeleri de doğrulayan Yılmaz “Ben yerel bazdaki düşüncelerimi il yönetimine aktardım. Sizin de belirttiğiniz şekilde Ak Partiye yeniden dönüş yolunda işlemler yapılıyor. Gelişmeler önümüzdeki günlerde daha net olarak ortaya çıkacak” dedi.

Bağımsızlardan ikinci isim olan Tuğrul Kaya'ya da ulaştık ve gelişmeleri kendisine sorduğumuzda "Şu an bir toplantıdayım. Sözünü ettiğiniz olayla ilgili gelişmeler doğrudur. Konuyla ilgili olarak daha sonra konuşalım" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler