Bağımsızlığımız, bireyselliğimiz, özgünlüğümüz önem kazanıyor...

İyi haftalar Sözcü18 okuyucuları. Bu hafta öncelikle hala Yeniay etkisi devam ederken bir yandan da önemli planet geçişleri olacak. 6 Mart günü hem Mars hem de Venüs Kova Burcu'na geçerek kavuşacaklar. 10 Mart’ta ise Merkür Balık Burcu'na geçiş yapacak.

Mars ve Venüs 6 Mart itibariyle Oğlak Burcu'ndan çıkıp Kova transitine başladı ve Aralık ayından beri süregelen O karamsar, ağır Oğlak dönemini sona erdirdi. Venüs 5 Nisan'a kadar, Mars ise 15 Nisan'a kadar Kova Burcu'nda transit edecek. Geçtiğimiz aylarda bir yandan Satürn yönetimindeki Oğlak vurgusu, bir yandan Plüton baskısı, bir yandan da Venüs’ün ve Merkür’ün Oğlaktaki retroları hem kendimizle hem ilişkilerimizde sert yüzleşmeler yaşamamıza sebep oldu. Geçtiğimiz son 3 gün ise bu dönemin kapanışı oldu.

Mars’ın ve Venüs’ün pazar günü başlayan Kova yolculuğu, bireyselliğimize vurgu yapacaktır. Özgürlük ihtiyacımız artabilir, bireyselliğimiz öne çıkabilir, toplumsal konular, kolektif hassasiyetler daha çok gündemimizde yer alabilir. Sosyal grupların içinde daha çok yer alacağımız ve arkadaşlarımızla daha çok sosyalleşeceğimiz, derneklerin, sivil toplum kuruluşlarının öne çıkacağı bir dönem olacaktır. İkili ilişkiler içinde duygusallıktan ziyade entelektüel paylaşımlar öne çıkacaktır. Orijinal, özgün, bağımsız ve belki sıra dışı kişilere, ilişkilere çekilebiliriz. İlişkiler içindeki bağımsızlık ve alan ihtiyacımız bizi bu dönem, uzun soluklu ve bağlılık gerektiren ilişkilere girmekten geri durmamıza neden olabilir.

Hem ülkemizde hem dünya genelinde özgürlük teması, toplumun çıkarları öne çıkacaktır. Halk hareketleri ve eylemler artacaktır. Bilim, teknoloji ve uzayla ilgili gelişmelere de şahit olabiliriz.

Bu transit süresince hem Mars hem Venüs, Satürn ve Uranüs ile bazı tarihlerde sert açılanacak. Bu tarihlerde hem finansal hem toplumsal hem de doğa olayları açısından bazı stresli gündemler açığa çıkabilir. Venüs, 19 Mart ve 28 Mart’ta sert açılara girecek. Bu tarihlerde hem finansal hem de ikili ilişkiler açısından zorlayıcı durumlarla karşılaşabiliriz. İkili ilişkilerde ve evliliklerde bazı kopmalar ve yol ayrımları yaşanabilir. Finansal konularda ani hareketler ve zorlayıcı durumlar yaşanabilir. Mars ise 22 Mart ve 4 Nisan tarihlerinde bu açılara girecek. Bu tarihlerde ise doğa olayları, patlamalar, şiddet, öfke, özgürlüğün engellenmesi, sağlık ve bağışıklık sistemi ile ilgili sorunlar görülebilir.

Merkür ise 10 Mart’ta Balık Burcu transitine başlıyor. Yaratıcılığımızın çok artacağı bu dönem hayalperest bir yapı verebilir. Somut düşünme şekli yerini soyut düşünmeye, sezgisel ve duygusal zihin yapısına bırakabilir. Sanatsal konularda, yaratıcılık gerektiren konular açısından fayda görebileceğimiz bir yerleşimdir. Fakat bir yandan da unutkanlık, dalgınlık, odaklanma problemi verebilir. Anlaşma ve sözleşmelerde, iletişimde, eğitimde ve trafikte dalgınlıklara dikkat etmekte fayda var.

İyi haftalar dilerim...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum