Bakan Özakın zorunlu Ilgaz - Yıldıztepe ziyareti!

Bakan Özak'ın "zorunlu" Ilgaz - Yıldıztepe ziyareti!

Yeni yıl tatilinin son iki gününü Kastamonu’da geçiren Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak,

Kastamonu’dan ayrılırken “zorunlu olarak” Ilgaz'a geldi! Bakan Özak'ı Ankara'ya dönüş yolunda Ilgaz/Doruk Otel yol ayrımında(!) başta Vali Şemsettin Uzun, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Ak Parti İl Başkanı Av. İdris Şahin karşıladılar.

“TESİSLER BİRLİKTE DEĞERLENDİRİLSİN” (!)
Bakan Özak burada yaptığı açıklamada Ilgaz dağının Kastamonu ve Çankırı ile  birlikte değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek “Bu bölge Kastamonu ve Çankırı birlikte değerlendirmeli. Arada sadece bir yol var. Buradaki mevcut tesisleri birleştirelim. Oraya gelen burada, buraya gelen orada kayak yapabilsin. Bu konuda bir çalışma yapalım. Çankırı bölümüne de gerekli olan malzeme ve alt yapıyı kısa sürede tamamlayalım.”

Doruk Otelde yapılan görüşme sonrasında günün geç saatlerinde Yıldıztepe’ye geçen Bakan Özak  “Bu bölgeyi hem kış hem de yaz mevsimlerinde değerlendirmeliyiz. Yüksek yerlerde kar yokken 1600 metrede kar olması sevindirici. Yıldıztepe’ye ulaşımı sağlayacak olan telesiyej alımı konusunda tekrar bir çalışma yapalım. Mal alımı konusunda yeni bir düzenleme yapmak istiyoruz. Onun gerçekleşmesi durumunda telesiyej alımının gerçekleşmesi daha kolay olacak.” dedi.

KASTAMONU’NUN GÖLGESİNDE KALDIK!
Çok değil 2009’un son ayında Kastamonu’ya yaptığı ziyarette, daha önceden alt yapısı hazırlanmış plan ve projeler kapsamında 2010 yılı için 4 milyon Euro yatırım imkanı sağlayan Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, konu Çankırı olunca başta kendisi olmak üzere Ak Parti hükümeti oldukça “cimri” davrandı!

Ak Parti milletvekili Nurettin Akman yeni yıl öncesi gerçekleştirdiği basın toplantısında “yaşanan sıkıntıyı” itiraf etmekten kendisini alamamış ve “Kadın Çayırına telesiyeji için Kastamonu’nun gölgesinde kaldığımız için ödenek bulamadık.” demişti!

Okuyucunun bilgisine: Haberle ilgili kullandığımız fotoğrafı, Çankırı Valiliği Basın Bürosunun "eşitler üzerindeki farklı uygulamalarını" protesto etmek amacıyla kullanmış bulunuyoruz.


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler