Bakkallar ve Bayiler Odası da Başkanını gençleştirdi!

Bakkallar ve Bayiler Odası da Başkanını gençleştirdi!

Çankırı Bakkallar ve Bayiler Odasının genel kurulu Pazar günü yapıldı ve stk'lardaki

yaşanan “yenilik ve gençleşme” süreci kendisini bir kez daha gösterdi ve yapılan seçimler sonrasında Ebubekir Sevgili oda başkanlığına seçildi.

Çankırı Bakkallar ve Bayiler Odasının genel kurulu 25 Ocak Pazar günü Haşim Uyanık Düğün ve Eğitim Salonunda gerçekleştirildi. Üyelerin genel kurula katılımın yoğun olduğu gözlenirken, ipi göğüsleyen taraf, mevcut başkan Bayram Ergan’ın listesine 19 oy fark atan Ebubekir Sevgili oldu.

Genel kurul, Divan Başkanlığına Muzaffer Yıldız’ın seçilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra başkan adaylarının konuşmasına geçildi. Konuşmaların ardından oy verme işlemi saat 17.00’ye kadar devam etti.

Genel kurulda 289 delegeden 198'si oy kullanırken, 3 oy geçersiz sayıldı. Yeni seçilen başkan Ebubekir Sevgili 107 oy alırken, eski başkan Bayram Ergan 88 oyda kaldı.

Ebubekir Sevgili’nin başkan olarak seçildiği listesi şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu: İsmail Karataş, Hakan Kibar, Engin Ekşi, Merdan Kibar, Hüseyin Akkoç ve Kadir Geyik. Denetim Kurulu: Salih Kara, Yasemin Demir, İbrahim Uçar.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler